Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Segreguj z głową

Segreguj z głową Data publikacji: 18 marca 2016Jak podają statystyki, większość odpadów, które mogłyby być ponownie wykorzystane jako surowiec wtórny, trafia na wysypisko śmieci. Warto o tym pomyśleć i nie wyrzucać śmieci, jak leci.

Przypomnijmy, że w Bytomiu selektywna zbiórka opiera się na systemie trójpojemnikowym. Trójpojemnikowy system gospodarowania odpadami komunalnymi, podyktowany konieczności wprowadzenia selektywnej zbiórki odpadów komunalnych u źródła, czyli w bytomskich gospodarstwach domowych.

I tak pojemnik koloru czarnego, szarego lub metalicznego służy do zbierania zmieszanych odpadów komunalnych (m. in.: pieluch i innych artykułów higienicznych, popiołu, brudnych worków, bądź innych opakowań oraz innych niesegregowanych odpadów komunalnych. Do zielonego pojemnika wrzucamy m. in.: szkło, papier, metal, tworzywa sztuczne oraz opakowania wielomateriałowe.

Pojemnik koloru brązowego służy do zbierania odpadów biodegradowalnych, czyli resztek owoców i warzyw, liści warzyw, fusów po kawie i herbacie razem z filtrem papierowym. Także w tym pojemniku gromadzimy odpady organiczne jak np.: skoszoną trawę, liście, gałęzie, chwasty, trociny czy resztki jedzenia pochodzenia roślinnego.

By ułatwić mieszkańcom segregację odpadów, wprowadzono uzupełniający system zbierania opakowań ze szkła i tworzyw sztucznych. Pojemniki typu dzwon, ustawione są w 220 punktach na terenie całego miasta.

Warto wspomnieć też o działającym w Urzędzie Miejskim punkcie konsultacyjny, gdzie bytomianie będą mogli rozwiać swoje wątpliwości dotyczące formalności związanych z selektywną zbiórką odpadów. Punkt konsultacyjny mieści się w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 w pokoju 319 (II piętro).


Autor: AK
Zdjęcia: A. Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.