Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

14 stycznia 2014

Ciekawe drzewa Lasu Bytomskiego

Ścieżka wyznakowana została w zachodnim fragmencie Lasu Bytomskiego w pobliżu leśniczówki Miechowice. Ma ona ok. 2.2 km długości i tworzy nieregularny romb.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 stycznia 2014

Las Segiecki

Ścieżka dydaktyczna Las Segiecki prowadzi przez otoczenie rezerwatu Segiet i składa się z ośmiu pól obserwacyjnych, które pozwalają na prześledzenie zróżnicowanej flory i fauny oraz wpływy człowieka na środowisko.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 stycznia 2014

Obszar Warowny Śląsk. Punkty oporu Łagiewniki i Godula

Ścieżka pokazuje fragment fortyfikacji stałych OWŚ, położonych w bytomskiej dzielnicy Łagiewniki (przed II wojną światową leżących po stronie polskiej) i rudzkiej dzielnicy Godula.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 stycznia 2014

Szlak Matki Ewy

Licząca zaledwie 800 m trasa otwarta w 2011 r., prowadząca od Miechowickiego kościoła Św. Krzyża, ulicą Dzierżona obok ruin pałacu Tiele-Wincklerów, następnie ul. Matki Ewy ? do zespołu ewangelickiego Ostoja pokoju i Domku Matki Ewy (Ewy von Tiele-Winckler).

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.