Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 grudnia 2014, Bogumila, Dominik

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Czyste powietrze dla Bytomia

Bytom przyłączył się do programu KAWKA realizowanego przez Wojewódzki i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To kolejne proekologiczne przedsięwzięcie miasta, którego celem jest m.in. likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Schronisko dla zwierząt


pies.JPG

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Bytomiu – Miechowicach przy ul. Łaszczyka 18 działa już od 2002 roku. Przez ten okres placówka doczekała się modernizacji, w ramach której wprowadzono wiele zmian. Dzięki nim los bezdomnych psów i kotów znacznie się polepszył.
 
Warto wspomnieć, że bytomskie schronisko dla bezdomnych zwierząt w raporcie NIK zostało postawione na wzór prawidłowego funkcjonowania. Wpływa na to m.in. duża liczba oddanych zwierząt do adopcji, mniejsza umieralność czworonogów czy prawidłowe reagowanie na sygnały o źle traktowanych zwierzętach.

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.