Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dlaczego Bytom? Bo tak!

Dlaczego warto inwestować w Bytomiu? To pytanie pada w nowym spocie promującym rozwój gospodarczy w naszym mieście. Nakręcony dla Urzędu Miejskiego w Bytomiu film właśnie został udostępniony w sieci.

Są unijne pieniądze na szkolenia!

Są unijne pieniądze na szkolenia! Data publikacji: 17 sierpnia 2017Nawet 100 tysięcy złotych na szkolenia kadry mogą otrzymać małe i średnie przedsiębiorstwa z terenów rewitalizowanych. O dofinansowanie mogą ubiegać się 134 firmy z Subregionu Centralnego.

 

Zakres szkoleń jest bardzo szeroki. Przedsiębiorcy mogą wybierać z kilkunastu kategorii, takich jak: administracja, ekologia, finanse, informatyka, języki obce, logistyka, marketing, medycyna czy uroda. Mają być one dostosowane do potrzeb firmy. (Baza Usług Rozwojowych dostępna tutaj).

Głównym celem projektu jest wzmocnienie konkurencyjności o zdolności adaptacyjnych przedsiębiorstw sektora MŚP z terenów rewitalizowanych, poprzez dostarczenie usług rozwojowych doradczych i szkoleniowych zgodnie z ich potrzebami oraz wsparcie rozwoju kwalifikacji pracowników zgodnie z potrzebami pracodawców. Łącznie ze szkoleń może skorzystać 707 osób, w tym 273 osoby o niskich kwalifikacjach i 94 osoby powyżej 50 lat. Szkolenia przewidziane są także dla prowadzących działalność gospodarczą na własny rachunek.

Projekt realizowany jest przez Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju w partnerstwie z Okręgową Izbą Przemysłowo-Handlową w Tychach oraz Miastem Jaworzno.

Przypomnijmy, w skład Związku Subregionu Centralnego wchodzi 81 jednostek samorządu terytorialnego Województwa Śląskiego. W jego obrębie znajduje się 14 miast na prawach powiatu (Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze) oraz 8 powiatów ziemskich (będziński, bieruńsko-lędziński, gliwicki, lubliniecki, mikołowski, pszczyński, tarnogórski, zawierciański) i zlokalizowane na ich terenie gminy.

Więcej o projekcie przeczytasz tutaj

EFS kolor poziom.jpg


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.