Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Są jeszcze pieniądze na projekty miękkie w ramach OSI

Są jeszcze pieniądze na projekty miękkie w ramach OSI Data publikacji: 18 sierpnia 2016To spotkanie z pewnością zainteresuje wszystkich, którzy chcą pozyskać pieniądze na projekty miękkie w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. W poniedziałek, 22 sierpnia do Bytomia przyjadą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy, by konsultować fiszki projektowe.

Zapraszamy zwłaszcza przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy będą realizować  zadania z zakresu  walki z bezrobociem i wykluczeniem społecznym – mówi Izabela Domogała, naczelnik Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich. Czekamy też na przedsiębiorców, którzy chcieliby pozyskać pieniądze na rozwój swoich firm i szkolenie pracowników.

Spotkanie będzie miało formę indywidualnych konsultacji. Przed złożeniem wniosku do urzędu marszałkowskiego, warto sprawdzić czy pomysł ma szansę na dofinansowanie. Pracownicy urzędu marszałkowskiego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Urzędu Miejskiego w Bytomiu podpowiedzą, jaki powinien być zakres działań, by pomysł został zrealizowany. 

Spotkanie jest bezpłatne, trzeba się na nie zapisać wysyłając zgłoszenie na adres: zp@um.bytom.pl 

Początek o 15.00 w Referacie Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Rynek 26/5.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 32 283 62 25 (Magdalena Malesza).

Uwaga! W przypadku dużej liczby chętnych, miejsce spotkania może ulec zmianie, o czym poinformujemy.


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.