Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 stycznia 2018, Anastazy, Wincenty, Wiktor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rywalizacja bark w bark w Bytomiu

Rywalizacja bark w bark w Bytomiu Data publikacji: 31 maja 201725 drużyn wzięło udział w sobotę, 27 maja w eliminacjach turnieju Neymar Jr’s Five, które odbyły się w Bytomiu. Pierwszy raz w historii w rozgrywkach wzięła udział żeńska drużyna, zaś awans do wielkiego finału w Warszawie wywalczyły drużyny Millenium i Playarena Katowice.

Turnieju, który rozegrano na Orliku przy ul. Chorzowskiej, cieszył się ogromną popularnością, o czym świadczy nie tylko liczba uczestników, ale także fakt, że o awans walczyła również kobieca drużyna KS Górnik Bobrowniki. Najsilniejszymi drużynami byli finaliści bytomskich rozgrywek. W ostatecznym starciu między Millenium i Playarena Katowice lepsi okazali się ci pierwsi.

Międzynarodowy turniej piłkarski Neymar Jr’s Five rozgrywany jest w 53 państwach, na całym świecie. Nietypowy format i kluczową zasadę „tracisz bramkę, tracisz zawodnika” dobrze znają młodzi piłkarze z naszego kraju. Turniej gości bowiem w Polsce po raz drugi i budzi coraz większe zainteresowanie.
 

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Krzysztof Łazik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.