Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 kwietnia 2018, Maria, Marcelina, Marzena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Ruszyły zapisy na IV Bieg Przełajowy im. st. sierż. Marka Sienickiego

Ruszyły zapisy na IV Bieg Przełajowy im. st. sierż. Marka Sienickiego Data publikacji: 4 kwietnia 20189 maja już po raz czwarty odbędą się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. W ubiegłym roku do zawodów zgłosiło się ponad 260 biegaczy, którzy wzięli udział w Mistrzostwach, aby uczcić pamięć kolegi, który zginął na służbie w 1992 roku.

Rocznica  tragicznej śmierci st. sierż. Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu, przypada 2 maja. 26 lat temu, w 1992 roku Marek Sienicki zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów. Co roku, w rocznicę jego śmierci policjanci składają kwiaty i pełnią wartę honorową pod pamiątkowym obeliskiem.

Kolejny rok pamięć bytomskiego policjanta będziemy czcić szczególnie – wojewódzkimi mistrzostwami w biegu przełajowym. Zawody odbędą się 9 maja w Dolomitach Sportowej Dolinie w Bytomiu przy ul. Blachówka. Bieg rozpocznie się o godz. 11.30, a w zawodach mogą uczestniczyć funkcjonariusze służb mundurowych oraz pracownicy cywilni. Dla osób nie związanych ze służbami mundurowymi przewidziano kategorię OPEN. Limit obowiązujący to 250 uczestników ze służb mundurowych oraz 50 w kategorii OPEN.

Trasa dla kobiet i mężczyzn wynosi około 9 km i będzie prowadzić drogami gruntowymi, w tym przez rezerwat przyrody Segiet. Zapisy do biegu prowadzone są na stronie www.zmierzymyczas.pl

Dla każdego, kto ukończy bieg, przewidziano pamiątkowy medal, a zwycięzcy zawodów otrzymają pamiątkowe puchary i dyplomy.

Artystyczną oprawę imprezy zapewni Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Organizatorem zawodów jest Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

Więcej na temat IV Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego na stronie bytomskiej Policji

Zobacz regulamin zawodów
Plakat1.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: KMP w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.