Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Ruszyły zapisy do 9. edycji Bytomskiego Półmaratonu

Ruszyły zapisy do 9. edycji Bytomskiego Półmaratonu Data publikacji: 16 stycznia 2017Wierzę, że w kolejnej, już dziewiątej edycji Bytomskiego Półmaratonu, weźmie udział ponad 2 tysiące uczestników – mówił Michał Napierała, dyrektor Bytomskiego Półmaratonu podczas konferencji w Biurze Promocji Bytomia. Jedna z największych imprez biegowych w południowej Polsce zaplanowana jest na 17 września.

Jak co roku, oprócz biegu głównego, przygotowaliśmy również szereg dodatkowych imprez, które mają zachęcić nie tylko bytomian do udziału w półmaratonie. Będzie turniej piłkarski, charytatywny bieg dla dzieci oraz wiele innych atrakcji – mówił Michał Napierała. Mimo że do biegu pozostało prawie dziewięć miesięcy, zapisy ruszyły już teraz. W Polsce co roku przybywa imprez biegowych w wielu miastach, dlatego już teraz otworzyliśmy zapisy do naszego półmaratonu – mówił Napierała.

Trasa biegu pozostała taka sama i rozpocznie się na terenie parkingu przy CH Atrium Plejada przy al. Jana Nowaka Jeziorańskiego. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wspomóc organizacje Bytomskiego Półmaratonu – imprezy, która z roku na rok przyciąga coraz więcej biegaczy do naszego miasta – mówiła podczas dzisiejszej konferencji Joanna Plata, dyrektor Centrum Handlowego Atrium Plejada.

Podobnie, jak w poprzednich latach, wśród zawodników, którzy w regulaminowym czasie ukończą bieg zostanie rozlosowany samochód osobowy. Organizatorzy przewidzieli także nagrody rzeczowe i pieniężne, a każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal oraz pamiątkową koszulkę. W imprezie mogą wziąć udział kobiety i mężczyźni, którzy ukończyli 18. rok życia. Z kolei osoby, które ukończyły 16 lat mogą wystartować w biegu pod warunkiem podpisania oświadczenia (w Biurze Zawodów) przez rodzica/opiekuna prawnego.

Zgłoszenia do imprezy będą przyjmowane elektronicznie do 10 września 2017 roku. Z kolei od 14 do 16 września zgłoszenia będą przyjmowane w Biurze Zawodów. Uwaga – zapisy do półmaratonu nie będą przyjmowane w dniu zawodów.

Organizatorzy biegu: Michał Napierała, TTS Polonia Bytom oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu liczą, ze w kolejnej edycji półmaratonu biegacze nie zawiodą, a rekord frekwencji zostanie po raz kolejny pobity, będąc tym samym potwierdzeniem, ze takie imprezy warto organizować.

Wszystkie szczegóły dotyczące trasy, zapisów, regulaminu biegu oraz imprez towarzyszących znajdują się na stronie Bytomskiego Półmaratonu

Serdecznie zapraszamy do udziału w jednej z największych imprez biegowych na południu Polski.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Alicja Wosz

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.