Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2018, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Ruszyła kampania społeczna Rzecznika Praw Pacjenta

Ruszyła kampania społeczna Rzecznika Praw Pacjenta Data publikacji: 4 listopada 2016„Rzecznik Praw Pacjenta przypomina”, to kolejna kampania informacyjna mająca nie tylko pomóc pacjentom odnaleźć się w gąszczu zagadnień związanych ze służbą zdrowia, ale też przybliżyć przysługujące im prawa.

Pacjent ma prawo do informacji o swoim stanie zdrowia, poszanowania intymności i godności, zwłaszcza w czasie udzielania świadczeń medycznych - przypomina Rzecznik Praw Pacjenta, który w ramach trwającej kampanii rozesłał do placówek medycznych w całym kraju plakaty informujące chorych o ich prawach.

Niestety, poziom wiedzy o prawach pacjenta w Polsce jest nadal niewystarczający i wielu z nich nie ma świadomości, że przysługuje im szereg możliwości obrony swoich praw, w tym także pomoc wyspecjalizowanych instytucji. Powołana w 2009 roku instytucja jest centralnym organem administracji rządowej właściwym w sprawach ochrony praw pacjentów określonych w ustawie o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Do zakresu działania rzecznika należy m.in. prowadzenie postępowań w sprawach praktyk naruszających zbiorowe prawa pacjentów, analiza skarg pacjentów, przedkładanie Radzie Ministrów projektów aktów prawnych dotyczących ochrony praw pacjenta czy współpraca z organizacjami pozarządowymi, społecznymi i zawodowymi, do których celów statutowych należy ochrona praw pacjenta.

Więcej informacji o działalności Rzecznika Praw Pacjenta orazprzygotowane na potrzeby kampanii filmy, można znaleźć tutaj.
 

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.