Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
10 grudnia 2018, Julia, Judyta, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Ruszyła infolinia dla pielgrzymów

Ruszyła infolinia dla pielgrzymów Data publikacji: 21 lipca 201632 20 770 66 – ruszyła całodobowa infolinia dla pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży. Operatorzy, którzy ją obsługują mówią w kilku językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim i portugalskim. Udzielają informacji na temat przebiegu i organizacji przedsięwzięcia.

Przy obsłudze infolinii, uruchomionej przez Śląski Urząd Wojewódzki, pracuje 44 wolontariuszy. Są wśród nich m.in. studenci Wydziału Filologii Uniwersytetu Śląskiego, a także pracownicy Urzędu Wojewódzkiego. Warto podkreślić, że Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach jest jedynym ośrodkiem w kraju, w którym wolontariusze biegle posługują się językiem portugalskim.

Wszyscy zostali wszechstronnie przeszkoleni nie tylko pod względem sprawnej obsługi infolinii, ale także z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przeszli również szkolenie z komunikacji i udzielania informacji.

Infolinia działać będzie do 3 sierpnia.
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: firmy.net

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.