Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2018, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Ruszyła infolinia dla pielgrzymów

Ruszyła infolinia dla pielgrzymów Data publikacji: 21 lipca 201632 20 770 66 – ruszyła całodobowa infolinia dla pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży. Operatorzy, którzy ją obsługują mówią w kilku językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim i portugalskim. Udzielają informacji na temat przebiegu i organizacji przedsięwzięcia.

Przy obsłudze infolinii, uruchomionej przez Śląski Urząd Wojewódzki, pracuje 44 wolontariuszy. Są wśród nich m.in. studenci Wydziału Filologii Uniwersytetu Śląskiego, a także pracownicy Urzędu Wojewódzkiego. Warto podkreślić, że Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach jest jedynym ośrodkiem w kraju, w którym wolontariusze biegle posługują się językiem portugalskim.

Wszyscy zostali wszechstronnie przeszkoleni nie tylko pod względem sprawnej obsługi infolinii, ale także z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przeszli również szkolenie z komunikacji i udzielania informacji.

Infolinia działać będzie do 3 sierpnia.
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: firmy.net

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.