Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 sierpinia 2018, Konstancja, Emilia, Julian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Ruszył Festiwal Muzyki Narodów

Ruszył Festiwal Muzyki Narodów Data publikacji: 3 lipca 2017Austriackie melodie rozpoczęły tegoroczną, trzecią już edycję, Festiwalu Muzyki Narodów. Na deskach amfiteatru w Parku Miejskim bytomianie usłyszeli kwartet Altra Volta.

Na scenie Festiwalu Muzyki Narodów wystąpili: skrzypce - Jacek Dzwonowski, altówka - Aleksandra Marko-Lech, wiolonczela - Michał Lech, skrzypce - Leszek Sojka , fortepian – Mirella Malorny. Założony w 1998 roku przez studentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Kwartet występował m.in. na scenach Europy oraz Azji. Koncert poprowadził i zabawiał zebranych pod sceną melomanów, jak zawsze niezastąpiony Juliusz Ursyn-Niemcewicz - pomysłodawca i organizator letnich koncertów w Parku Miejskim.

Był to pierwszy z dziesięciu koncertów zaplanowanych w tym roku w ramach festiwalu. Harmonogram kolejnych wydarzeń prezentujemy poniżej:

• 9 lipca – Węgry Altra Volta Kwartet

• 16 lipca – Grecja Zespół Zorba oraz gwiazda koncertu Karina Skrzeszewska – sopran.

• 23 lipca – Polska Wystąpią: Michał Kryworuczko – fortepian, Janek Górski, Cezary Biesiadecki - bas oraz Juliusz Ursyn-Niemcewicz – tenor. Najpiękniejsza muzyka Fryderyka Chopina.

• 30 lipca – Francja Wystąpią: kwartet Czortet skrzypce - Laura Bukowska, skrzypce - Agnieszka Sawicka, altówka - Weronika Skowrońska, wiolonczela - Monika Hartmann oraz gwiazda koncertu Ewa Majcherczyk – sopran.

• 6 sierpnia – Rosja Najpiękniejsze romanse i ballady w wykonaniu Aleksandra Maceradi.

• 13 sierpnia – Niemcy Kwartet Altra Volta oraz goście.

• 20 sierpnia – Latino Amerykana Wystąpi zespół Format Gabriel oraz gwiazda koncertu Aleksandra Stokłosa – sopran. Najsłynniejsze przeboje musicalowe oraz standardy muzyki amerykańskiej.

• 27 sierpnia – Włochy Kwartet Altra Volta - uroczyste zakończenie III edycji festiwalu. Najpiękniejsze arie z oper włoskich oraz pieśni neapolitańskie.

Wszystkie koncerty zaczynają się o godzinie 16.00 w Amfiteatrze w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla. Wstęp wolny.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.