Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2017, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Bytomska wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania do 6. edycji Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w piątek, 15 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Ruszają konsultacje społeczne w sprawie Komitetu Rewitalizacji

Ruszają konsultacje społeczne w sprawie Komitetu Rewitalizacji Data publikacji: 13 lutego 2017Do 15 marca potrwają w naszym mieście konsultacje społeczne, których przedmiotem jest projekt uchwały w sprawie powołania Komitetu Rewitalizacji Bytomia. Już jutro /14 lutego/ odbędą się warsztaty, podczas których będzie można złożyć swoje uwagi i propozycje do projektu.

Spotkanie odbędzie się w Referacie Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi przy Rynku 26/5, w godzinach 16.30- 18.30.

Zgodnie z założeniami projektu uchwały, w skład Komitetu Rewitalizacji Bytomia, której powołanie ma wspierać działania Prezydenta Miasta w sprawach związanych z rewitalizacją i stanowić forum dialogu z mieszkańcami, wchodzić będzie od 7 do 21 członków.

Uwagi do projektu uchwały, podpisane czytelnie imieniem i nazwiskiem, można składać  na formularzu konsultacyjnym także na adres: zp@um.bytom.pl, drogą pocztową na adres: Wydział Strategii i Funduszy Europejskich, Urząd Miejski w Bytomiu, ul. Parkowa 2, 41-902 Bytom lub bezpośrednio w sekretariacie Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich UM, w pokoju 227, I piętro w godzinach pracy urzędu, tj. w poniedziałek od 7.30 do 17.30, od wtorku do piątku od 7.30 do 15.00.

Członkowie komitetu reprezentować będą sektory: społeczny, gospodarczy oraz publiczny. Warto dodać, iż kandydatury członków dwóch pierwszych sektorów będą musiały być poparte rekomendacjami oraz listami poparcia. Kandydatów do sektora publicznego będzie wskazywał prezydent Bytomia w czasie naboru.

Ponadto do 15 marca zbierane będą uwagi lub propozycje w postaci papierowej lub elektronicznej, z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego dostępnego: http://bip.um.bytom.pl, www.konsultacje.bytom.pl, http://bytomodnowa.pl/dokumenty-do-pobrania,

Do pobrania

Treść ogłoszenia
Projekt uchwały

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.