Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2018, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Utrudnienia drogowe na ul. Katowickiej

Od 1 lutego w związku z przebudową wodociągu w ul. Katowickiej wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Odnowę rozpoczynamy od Rozbarku i Żabich Dołów

Trzy projekty na prawie 28 mln zł. Bytom startuje m.in. z realizacją projektów w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Rewitalizacji Żabich Dołów i odnowie Rozbarku poświęcona została dzisiejsza /26 stycznia/ konferencja prasowa w Biurze Promocji Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Ruszają badania jakości życia i postaw mieszkaniowych

Ruszają badania jakości życia i postaw mieszkaniowych Data publikacji: 15 września 2017Rozpoczynają się kolejne działania w ramach pilotażu rewitalizacji „Bytom Odnowa – innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych”. Tym razem obejmą one dwa badania diagnostyczne, w których ankieterzy będą pytać mieszkańców o jakość życia na obszarze rewitalizacji oraz postawy mieszkaniowe potencjalnych klientów mieszkań.

Badaniami pilotażowymi objęci zostali:

- mieszkańcy Bytomia (mieszkańcy obszaru rewitalizacji, najemcy, osoby oczekujące na mieszkania komunalne i socjalne),
- klienci MOPR i PUP,
- przedstawiciele instytucji świadczący usługi społeczne (MOPR, PUP, CIS, BCW),
- organizacje pozarządowe,
- inwestorzy rynku mieszkaniowego i deweloperzy,
- przedstawiciele publicznych placówek oświatowych i świadczących usługi edukacyjne,
- przedsiębiorcy i podmioty gospodarcze prowadzące działalność na terenie Bytomia,
- studenci ostatnich lat studiów magisterskich uczelni Aglomeracji Górnośląskiej,
- klienci rynku mieszkaniowego z Aglomeracji Górnośląskiej reprezentujący sektor kreatywny (dziedzictwo kulturowe, telewizja i radio, architektura, reklama, malarstwo, fotografia, teatr, taniec, opera).

W czasie realizacji poszczególnych badań ankieterzy przeprowadzą badania na ulicach, w domach respondentów, w wyznaczonych lokalizacjach, zorganizują spotkania na uczelniach, w firmach, jednocześnie od przyszłego tygodnia w Bytomiu prowadzone będą punkty terenowe obsługi klientów w:

a) Powiatowym Urzędzie Pracy: - główna siedziba Urzędu, ul. Łagiewnicka 15;

b) Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie:
- TPPŚ nr 1, Plac Akademicki 9,
- TPPŚ nr 3, ul. Piłsudskiego 67,
- TPPŚ nr 10, ul. Piłsudskiego 67,
- By-Pas, ul. Piłsudskiego 67,
- TPPŚ nr 4, ul. Powstańców Warszawskich 14,
- TPPŚ nr 6, ul. Piecucha 10,
- TPPŚ nr 9, ul. Armii Krajowej 54 b.

W terenowych punktach zlokalizowane są stoiska, przy których ankieterzy będą zachęcać mieszkańców do wzięcia udziału w badaniach i udzielenia odpowiedzi na pytania. Badania prowadzone będą w formie ankiet, wywiadów indywidualnych i grupowych oraz metodą conjoint (badanie preferencji ankietowanych w zakresie dokonywania wyboru spośród różnych produktów i usług).

 Badanie diagnostyczne jakości życia na obszarze rewitalizacji wraz z ewaluacją wpływu dotychczas realizowanych projektów społecznych i gospodarczych w Bytomiu

Badanie diagnostyczne postaw mieszkaniowych potencjalnych klientów mieszkań w zasobie mieszkaniowym gminy Bytom

ETAPY BADAŃ

1. Badanie opinii mieszkańców dotyczące oceny stanu miasta, warunków życia oraz oczekiwań wobec władz miejskich,

2. Badanie jakości życia na obszarze rewitalizacji w zakresie wyjaśniania przyczyn i mechanizmów trwania/pogłębiania się zjawisk kryzysowych (m.in.: ubóstwo, bezrobocie, przestępczość),

3. Badanie jakości życia na obszarze rewitalizacji w zakresie oceny kwestii bezpośrednio powiązanych z jakością życia (m.in.: wykształcenie, profil zawodowy, postawy życiowe),

4. Badanie postrzegania jakości życia na obszarze oczami podmiotów, których działalność może wpływać ujemnie lub dodatnio na poziom jakości życia mieszkańców,

5. Ewaluacja wpływu dotychczas realizowanych projektów w Bytomiu na zmiany jakości życia mieszkańców obszarów zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym,

6. Badanie przedsiębiorstw wraz z ewaluacją wpływu dotychczas realizowanych projektów dedykowanych przedsiębiorstwom na terenie Bytomia (zwłaszcza w kontekście kreowania nowych miejsc pracy, rozwoju samozatrudnienia i możliwości rozwijania przedsiębiorczości),

7. Zorganizowanie serii ewaluacyjnych tematycznych debat publicznych otwartych dla mieszkańców i wszystkich innych interesariuszy rewitalizacji,

8. Opracowanie Poradnika dla ewaluatorów wpływu zrealizowanych projektów społecznych i gospodarczych na zmiany jakości życia mieszkańców i warunki prowadzenia działalności gospodarczej przez przedsiębiorców w mieście kurczącym się w województwie śląskim o liczbie mieszkańców nie mniejszej niż 100 tys.,

9. Przygotowanie i przeprowadzenie wizyty studyjnej w Łodzi (benchmarking),

10. Panel ekspertów,

11. Metaplan,

12. Opracowanie prezentacji multimedialnej przedstawiającej najważniejsze wyniki i wnioski z przeprowadzonych badań oraz treści poradnika metodologicznego dla zespołów badawczych.
1. Badanie postaw mieszkaniowych obecnych i potencjalnych klientów mieszkań w zasobie mieszkaniowym gminy Bytom,

2. Pogłębione badanie postaw mieszkaniowych potencjalnych klientów mieszkań w zasobie mieszkaniowym gminy Bytom,

3. Badanie postaw inwestorów rynku mieszkaniowego i deweloperów,

4. Badanie postaw inwestorów rynku mieszkaniowego i deweloperów,

5. Badanie postaw mieszkaniowych potencjalnych, młodych klientów rynku mieszkaniowego spoza Bytomia,

6. Badanie postaw mieszkaniowych potencjalnych klientów rynku mieszkaniowego z Aglomeracji Górnośląskiej reprezentujących sektor kreatywny,

7. Opracowanie Poradnika metodologicznego dla zespołów badawczych planujących i wykonujących badania postaw mieszkaniowych obecnych i potencjalnych klientów mieszkań komunalnych w miastach kurczących się w województwie śląskim o liczbie mieszkańców nie mniejszej niż 100 tys.,

8. Opracowanie prezentacji multimedialnej przedstawiającej najważniejsze wyniki i wnioski z przeprowadzonych badań oraz treści poradnika metodologicznego dla zespołów badawczych. 


Realizowane przez firmy EU-CONSULT i UTILA na zlecenie Urzędu Miejskiego w Bytomiu działanie „Bytom Odnowa – innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych” współfinansowane jest  ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 logo - kolor.jpg


Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.