Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rusza V edycja Honorowego Dawcy Energii Fortum

Rusza V edycja Honorowego Dawcy Energii Fortum Data publikacji: 19 kwietnia 2017Po raz kolejny czekają nas wielkie emocje. Ogromnie się cieszę, że Bytom znowu przystąpił do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Zachęcam wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w niej, tym bardziej, że możemy pomóc najbardziej potrzebującym – mówi Aneta Latacz, zastępca prezydenta Bytomia.

Dzisiaj, 19 kwietnia w Biurze Promocji Bytomia została zainaugurowana już V edycja Honorowego Dawcy Energii Fortum. Akcja to nie tylko promocja aktywnego stylu życia poprzez sport oraz zachęcenie mieszkańców do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim chęć niesienia pomocy innym. Każde z rywalizujących miast walczy o pulę środków pieniężnych, których wysokość uzależniona jest od zajętego miejsca. Pieniądze te trafiają później do wyznaczonych przez miasta organizacji charytatywnych.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców już na piątą edycję akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. To nie tylko możliwość podtrzymania swojej kondycji fizycznej, ale przede wszystkich chęć niesienia pomocy potrzebującym. Akcja rusza już 22 kwietnia – mówił podczas konferencji Andrzej Bąk, kierownik Elektrociepłowni Zabrze i Bytom.

W akcji bierze udział pięć miast - Bytom, Częstochowa, Płock, Wrocław i Zabrze. Mieszkańcy tych miejscowości będą po raz kolejny rywalizować od kwietnia do września o zebranie jak największej ilości watogodzin. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację na telefon i wybrać miasto oraz formę rekreacji (bieg, jazda na rowerze, nordic walking). W czasie treningu, włączona aplikacja zlicza przemierzone kilometry, które automatycznie przelicza na energię, liczoną w watogodzinach. Kiedy akcja zostanie zakończona, Fortum przekaże darowiznę na cele charytatywne w każdym z pięciu miast. Jej wysokość jest uzależniona od miejsca w rankingu miast, czyli od nas samych. Im więcej kilowatogodzin, tym wyższa pozycja miasta w rankingu. Dla zwycięskiego miasta w tym roku przewidziano 30 tysięcy zł. Drugie w kolejności miasto otrzyma 20 tys. zł, zaś kolejne odpowiednio – 15 tys. zł, 10 tys. zł i 5 tys. zł.

Podczas ubiegłorocznej akcji wzięło w niej udział około 620 mieszkańców Bytomia, którzy łącznie przebyli ponad 178 tysięcy kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie ponad 10 megawatogodzin energii i zajęcie 2. miejsca w ogólnej klasyfikacji. Dzięki zaangażowaniu bytomian, Fortum przekazało wówczas na rzecz organizacji IOGT Polska darowiznę w wysokości 20 tys. zł. Warto również dodać, że wytworzenie ponad 10 megawatogodzin energii umożliwiłoby pięciokrotne okrążenie Ziemi wzdłuż równika!

W 2015 roku nasze miasto również zajęło 2. miejsce. Wówczas bytomianie pokonali dystans 285 093 km, co przełożyło się na 15 843 588 Wh.

W tym roku bytomianie będą zbierać watogodziny dla Polskiego Związku Niewidomych – Koło w Bytomiu. Organizacja zrzesza dorosłych i dzieci niepełnosprawne z dysfunkcjami narządu wzroku w stopniu znacznym i umiarkowanym. Głównym celem działalności Koła jest objęcie opieką i wsparciem wszystkich osób, które straciły lub tracą wzrok, nauczanie ich samodzielnego funkcjonowania oraz przeciwdziałanie izolacji i poczuciu osamotnienia przez włączenie w aktywny nurt życia społeczno-zawodowego. Środki finansowe uzyskane przez organizację w ramach projektu Honorowy Dawca Energii Fortum zostaną przeznaczone na remont świetlicy terapeutycznej.

Ogromnie się cieszymy, że nasze Koło włączyło się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Dołożymy wszelkich starań, aby razem z bytomianami osiągnąć w niej sukces – mówiła Małgorzata Gruszka, przedstawiciel Polskiego Związku Niewidomych – Koło w Bytomiu.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Akcja rusza już 22 kwietnia i potrwa do 30 września.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.