Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 października 2017, Marleny, Edwarda, Seweryna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Rusza program Rodzina 500 +

Rusza program Rodzina 500 + Data publikacji: 30 marca 2016Około 11 tysięcy bytomskich rodzin otrzyma świadczenie wychowawcze w ramach rządowego Programu Rodzina 500+.  Od piątku/1 kwietnia/ można już składać wnioski.  Realizacją programu w naszym mieście zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Wnioski można składać w nowym lokalu przy ulicy Łużyckiej 12 (budynek obok Szkoły Podstawowej nr 51) oraz w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Strzelców Bytomskich 21 (dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych).

 W początkowej fazie wdrażania programu pracownicy w obydwu punktach będą przyjmować klientów  od 7.30 do 18.00. Punkt przy Łużyckiej będzie funkcjonował także w soboty w od 8.00 do 16.00.

Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć również przez internet: za pomocą systemów bankowości elektronicznej 18 banków, Platformy Usług Elektronicznych ZUS, ePUAP oraz portalu empatia.mrpips.gov.pl.

Druki wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego są dostępne w punkcie informacyjnym Działu Świadczeń Rodzinnych MOPR przy ul. Strzelców Bytomskich 21. Z kolei od piątku /1 kwietnia/ będą też do pobrania w  punkcie przy ul. Łużyckiej 12 oraz w 11 Terenowych Punktach Pomocy Środowiskowej ( adresy).
 
Wnioski można pobrać internetowo wchodząc na: Druki do pobrania – zakładka Program "Rodzina 500 plus" - Świadczenie wychowawcze. Instrukcje, jak poprawnie wypełnić wnioski można znaleźć na stronach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/.

Jakie dokumenty trzeba przedstawić, by otrzymać świadczenie? Rodzina, która będzie się ubiegać o świadczenie wyłącznie na drugie i kolejne dzieci, nie musi dołączać do wniosku żadnych dodatkowych dokumentów, bo w tym wypadku nie obowiązuje kryterium dochodowe.

Świadczenie będzie przysługiwało także na pierwsze dziecko, jeśli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł netto (1200 zł, gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne).

Wówczas sytuacja dochodowa rodziny będzie analizowana. Ułatwieniem dla wnioskodawców będzie fakt, że istotną część zaświadczeń urzędnicy gminni pozyskają we własnym zakresie.

Więcej informacji na: www.mopr.bytom.pl.


Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.