Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rusza 4. edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum

Rusza 4. edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum Data publikacji: 6 kwietnia 2016Już po raz czwarty Bytom przyłączy się do programu Honorowy Dawca Energii Fortum. Wczoraj, 5 kwietnia w Biurze Promocji Bytomia zainaugurowano kolejny sezon akcji, która co roku przyciąga tysiące miłośników biegania, jazdy na rowerze oraz nordic walkingu.

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny bytomianie będą mogli wziąć udział w projekcie Honorowy Dawca Energii Fortum. Wspieramy już od czterech lat akcję, dzięki której poprzez sport możemy pomóc organizacjom pozarządowym – mówiła podczas wczorajszej konferencji prasowej Aneta Latacz, zastępca prezydenta Bytomia.

W akcji bierze udział pięć miast: Bytom, Zabrze, Częstochowa, Wrocław oraz Płock. W ubiegłym roku Bytom po zaciętej walce zajął 2. miejsce tuż za zwycięzcą trzeciej edycji – Zabrzem. Bytomianie pokonali dystans 285 093 km, co przełożyło się na 15 843 588 Wh. Dzięki temu Fortum przekazało na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej 20 tysięcy złotych.

Wspieramy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum w tych miastach, w których działamy. Zainteresowanie projektem rośnie z każdym rokiem, a mieszkańcy miast ambitnie rywalizują o zwycięstwo, a co za tym idzie, wsparcie finansowe dla organizacji charytatywnych – mówił Piotr Górnik, dyrektor ds. Produkcji Fortum.

Celem tegorocznej akcji będzie zbiórka energii, która po przeliczeniu na pieniądze pozwoli utworzyć Centrum Aktywizacji Mieszkańców Bytomia. Z inicjatywą utworzenia Centrum, w którym ma się znajdować między innymi: Świetlica Środowiskowa, Klub Aktywności Rozmaitych dla młodzieży oraz Centrum Aktywizacji dla dorosłych wyszła IOGT Polska – jedna z największych międzynarodowych organizacji pozarządowych na świecie. To właśnie dla nich, już od 9 kwietnia, kiedy ruszy licznik projektu HDEF, będziemy zbierać kilowatogodziny pozytywnej energii. Czy tym razem Bytom zwycięży, przekonamy się 30 września.

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację na telefon i wybrać miasto oraz formę rekreacji (bieg, jazda na rowerze, nordic walking). W czasie treningu, włączona aplikacja zlicza przemierzone kilometry, które automatycznie przelicza na energię, liczoną w watogodzinach. Kiedy akcja zostanie zakończona, Fortum przekaże darowiznę na cele charytatywne w każdym z pięciu miast. Jej wysokość jest uzależniona od miejsca w rankingu miast, czyli od nas samych. Im więcej kilowatogodzin, tym wyższa pozycja miasta w rankingu. Dla zwycięskiego miasta w tym roku przewidziano 30 tysięcy zł.

Akcja Honorowy Dawca Energii Fortum ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym dzieciom. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Do programu w tym roku dołączą się także policjanci, którzy 11 maja wezmą udział w II Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.