Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rugby na Wózkach w Bytomiu

Rugby na Wózkach w Bytomiu Data publikacji: 29 września 2015Rugby na wózkach, to jedna z najbardziej dynamicznych dyscyplin paraolimpijskich dla osób niepełnosprawnych. W najbliższy weekend /3-4 października/ w Hali na Skarpie w Bytomiu zobaczymy najlepsze polskie drużyny. Powalczą w finale Pucharu Polskiej Ligi Rugby na Wózkach.
 
W turnieju udział weźmie osiem najlepszych w kraju drużyn z: Wielkopolski, Mazowsza, Małopolski, Śląska oraz województwa kujawsko – pomorskiego. Rozgrywki rozpoczną się w sobotę, 3 października od spotkań play-off /godz. 10.00/, w których kluby będą walczyć o jak najwyższe miejsce, uprawniające do gry w niedzielnym finale.

Gry finałowe zaplanowano na niedzielę, 4 października. Rozpoczną się o 8.30, zaś mecz o tytuł Mistrza Polskiej Ligi Rugby na Wózkach o 12.10.
 
Wszystkie kluby biorące udział w imprezie zostały wyłonione podczas turniejów ligowych rozgrywanych przez cały sezon. Finał w Bytomiu ma nie tylko wyłonić najlepszy zespół w Polsce, ale jest także podsumowaniem tegorocznego sezonu. Dla którego z ośmiu zespołów będzie on udany, przekonamy się już w najbliższą sobotę, 3 października.
 
Rugby na wózkach to mieszanka kilku dyscyplin sportowych, w tym między innymi: futbolu amerykańskiego, hokeja i koszykówki. Ta dyscyplina sportowa narodziła się, jako element rehabilitacji osób po urazach rdzenia kręgowego. Od  2000 roku jest oficjalną dyscypliną paraolimpijską. Do Polski rugby na wózkach dotarło w 1997 roku. Od 2001 roku organizowane są u nas rozgrywki ligowe, prowadzone przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji i wspierane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
 
Warto podkreślić, że obiekty sportowe w Bytomiu często służą sportowcom niepełnosprawnym. Hala na Skarpie gościła już nie tylko zawodników rugby na wózkach, ale także tutaj organizowane były Mistrzostwa Polski w halowej piłce nożnej niesłyszących.  Ponadto otwartość miasta na współpracę z przedstawicielami różnych dyscyplin sportowych osób pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych sprawia, że do Bytomia regularnie zjeżdżają drużyny z całego województwa, aby trenować i rozgrywać swoje zawody – powiedział Adam Stromidło, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, w Bytomiu.

Wstęp wolny!

15_vi_plakat.jpg


Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.