Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2018, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rugby

Data publikacji: 12 grudnia 2013 
logo.jpgKLUB RUGBY CZARNI BYTOM

W 1823 roku rozegrano pierwszy mecz rugby. Nazwa sportu pochodzi od angielskiej szkoły Rugby, gdzie wspomniany mecz miał miejsce. Za twórcę rugby uważa się Williama Webba Ellisa, który grają w piłkę nożną, podniósł piłkę  i pobiegł z nią  przez boisko.
Bytom podążając za światowymi trendami, również może się pochwalić swoim własnym klubem – Rugby Klub Czarni.

HISTORIA:
23 listopada.2007    powstał nowy klub o nazwie "Rugby Klub Czarni" przy ul. Zygmunta Starego 2/11 w Bytomiu.  Stowarzyszenie przejęło ponad 50 - letnią tradycję bytomskiego rugby z wieloma sukcesami. Założeniem głównym naszego klubu jest podtrzymywanie historii rugby w Bytomiu.

KONTAKT
Sylwia Frączak
Telefon kontaktowy: 505 622 122; 607 864 108 i 504 089 887
r.k.czarni@wp.pl
www.rc-czarnibytom.eu


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.