Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rozwój społeczeństwa informacyjnego w gminie Bytom

Rozwój społeczeństwa informacyjnego w gminie Bytom


     Bytomianie uzyskają wsparcie ze środków Unii Europejskiej, gdyż gmina Bytom podpisała umowę o współfinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej realizacji zadań projektu Rozwój społeczeństwa informacyjnego w gminie Bytom w ramach działania 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion Priorytet 8 Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Kwota wsparcia wynosi 170 493 zł, natomiast środki własne miasta to 30 087 zł. Przedsięwzięcie to ma charakter pilotażowy. Jeżeli idea projektu spotka się z zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta, gmina Bytom wystąpi ponownie z wnioskiem o współfinansowanie z funduszy europejskich przedsięwzięcia spełniającego podobne założenia.

Rozwój społeczeństwa informacyjnego w gminie Bytom to projekt mający na celu:

  • zapewnienie dostępu do internetu osobom, które zagrożone są wykluczeniem cyfrowym, spowodowanym trudną sytuacją materialną lub niepełnosprawnością
  • wzrost dostępności nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla osób zagrożonych cyfrowemu wykluczeniu oraz wzrost wykorzystania tych technologii informacyjnych oraz komunikacyjnych na obszarze Gminy
  • zmniejszanie technologicznych, ekonomicznych oraz mentalnych barier, związanych z dostępem do Internetu oraz usług świadczonych przy jego wykorzystaniu.
  • zwiększenie dostępności do rynku pracy i edukacji wśród mieszkańców gminy.

     Projekt skierowany jest przede wszystkim do młodzieży dorastającej w trudnych społecznie środowiskach, by ułatwić ich start w przyszłość, osób niepełnosprawnych oraz osób z rodzin w trudnej sytuacji materialnej spełniających określone kryteria.
     W ramach projektu utworzony zostanie portal internetowy z platformą e-learningową, dzięki której dostęp do globalnych zasobów wiedzy dla wybranych mieszkańców będzie na wyciągnięcie ręki. Natomiast 30 gospodarstw domowych otrzyma bezpłatnie zestawy komputerowe w celu wyrównania szans funkcjonowania osób objętych projektem w realiach obecnej gospodarki rozwijającej się w oparciu o nowoczesne technologie przekazywania informacji. W wybranej grupie gospodarstw znajdą się osoby, które spełniają kryterium dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej bądź systemu świadczeń rodzinnych oraz osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym.
     Przeprowadzone przez profesjonalną firmę szkoleniową warsztaty,w zakresie obsługi komputera, obsługi internetu, dostępu do portali informacyjnych oraz e-aplikacji, będą zmierzać do rozwoju społeczeństwa informacyjnego w naszym mieście.

kwk roz.jpg

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.