Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 marca 2018, Lubomir, Benedykt, Mikolaj

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC nie będzie pełnił dyżuru /w sprawie zgonów/.

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rozwiąż problem polubownie

Rozwiąż problem polubownie Data publikacji: 25 września 2017Sprzedawca odrzucił twoją reklamację? Możesz dochodzić swoich praw polubownie. Trwa kampania społeczna Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów „Polub polubowne”, która promuje polubowne metody rozwiązywania sporów konsumenckich.

Od 10 stycznia 2017 r. obowiązują przepisy ustawy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. Jeśli sprzedawca odrzucił naszą reklamację, można dochodzić swoich praw polubownie. Wystarczy złożyć wniosek do jednego z podmiotów znajdujących się rejestrze.

Poszczególnymi sprawami zajmują się:

- Związek Banków Polskich Bankowego Arbitrażu Konsumenckiego - sprawy z zakresu usług finansowych,
- Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej ? usługi telekomunikacyjne i pocztowe,
- Rzecznik Finansowy ? podmioty rynku finansowego,
- Stowarzyszenie Praw Pasażerów Przyjazne Latanie ? spory pomiędzy konsumentami a liniami lotniczymi,
- Rzecznik Praw Pasażera Kolei przy Prezesie Urzędu Transportu Kolejowego ? spory między pasażerami a przewoźnikami kolejowymi,
- Sąd Polubowny przy Komisji Nadzoru Finansowego ? sprawy pomiędzy uczestnikami rynku finansowego,
- koordynator ds. negocjacji przy prezesie Urzędu Regulacji Energetyki ? paliwa gazowe, energia elektryczna, cieplna.

W sprawach z zakresu m.in. umów sprzedaży, turystycznych, deweloperskich, remontowych spór można rozwiązać zwracając się do Inspekcji Handlowej. Więcej informacji na polubowne.uokik.gov.pl. Spoty Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów „Polub polubowne” wyświetlane będą w serwisach społecznościowych (Facebook, Instagram), serwisie wideo (YouTube), serwisach VOD (tvp.pl, player.pl).

Więcej informacji na: https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=13539

 

Autor: AK
Zdjęcia: www.uokik.gov.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.