Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2017, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rozwiąż problem polubownie

Rozwiąż problem polubownie Data publikacji: 25 września 2017Sprzedawca odrzucił twoją reklamację? Możesz dochodzić swoich praw polubownie. Trwa kampania społeczna Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów „Polub polubowne”, która promuje polubowne metody rozwiązywania sporów konsumenckich.

Od 10 stycznia 2017 r. obowiązują przepisy ustawy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. Jeśli sprzedawca odrzucił naszą reklamację, można dochodzić swoich praw polubownie. Wystarczy złożyć wniosek do jednego z podmiotów znajdujących się rejestrze.

Poszczególnymi sprawami zajmują się:

- Związek Banków Polskich Bankowego Arbitrażu Konsumenckiego - sprawy z zakresu usług finansowych,
- Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej ? usługi telekomunikacyjne i pocztowe,
- Rzecznik Finansowy ? podmioty rynku finansowego,
- Stowarzyszenie Praw Pasażerów Przyjazne Latanie ? spory pomiędzy konsumentami a liniami lotniczymi,
- Rzecznik Praw Pasażera Kolei przy Prezesie Urzędu Transportu Kolejowego ? spory między pasażerami a przewoźnikami kolejowymi,
- Sąd Polubowny przy Komisji Nadzoru Finansowego ? sprawy pomiędzy uczestnikami rynku finansowego,
- koordynator ds. negocjacji przy prezesie Urzędu Regulacji Energetyki ? paliwa gazowe, energia elektryczna, cieplna.

W sprawach z zakresu m.in. umów sprzedaży, turystycznych, deweloperskich, remontowych spór można rozwiązać zwracając się do Inspekcji Handlowej. Więcej informacji na polubowne.uokik.gov.pl. Spoty Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów „Polub polubowne” wyświetlane będą w serwisach społecznościowych (Facebook, Instagram), serwisie wideo (YouTube), serwisach VOD (tvp.pl, player.pl).

Więcej informacji na: https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=13539

 

Autor: AK
Zdjęcia: www.uokik.gov.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.