Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 kwietnia 2018, Kaja, Leon, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej

Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rozstrzygnięto konkurs na projekt kompleksu sportowego

Rozstrzygnięto konkurs na projekt kompleksu sportowego Data publikacji: 5 lipca 2017Znamy już laureata konkursu na wykonanie koncepcji architektonicznej obiektu, który ma powstać przy ul. Olimpijskiej. Zwycięską pracę wykonała firma RS Architekci z Rudy Śląskiej.

Przypomnijmy, że konkurs na nowoczesną, sportową halę wielofunkcyjną był otwarty, mogły w nim wziąć udział pracownie architektoniczne mające duże doświadczenie w projektowaniu podobnych obiektów. Z kilkunastu pracowni architektonicznych, do ścisłego finału zakwalifikowanych zostało pięć prac, które zostały ocenione przez sąd konkursowy.

Jedną z zalet tej procedury jest anonimowość autorów. W momencie oceniania prace były zakodowane, a sędziowie do samego końca nie znali ich autorów. Takie zasady wyrównują szanse i pozwalają na maksymalne obiektywną ocenę - zaznaczał architekt Andrzej Duda, przewodniczący sądu konkursowego.

Kolejne miejsca zajęły biura architektoniczne Dedeco ze Szczecina oraz APA Czech – Duliński – Wróbel Pracownia Projektowa Architektura z Krakowa. Przyznano również dwa wyróżnienia – otrzymały je warszawskie pracownie: Pracownia projektowa Paweł Tiepłow oraz Punkt Zero Piotr Kuś. W najbliższym czasie zwycięski zespół otrzyma zlecenie na wykonanie projektu budowlanego.

Jak mówią przedstawiciele Bytomskiego Sportu, przeprowadzenie tego postępowania w formie konkursu dało możliwość wyboru najlepszej koncepcji pod względem nie tylko architektonicznym, ale i funkcjonalnym, ekonomicznym i efektywnym eksploatacyjnie.

Projekt, który zdobył pierwsze miejsce wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom. Zaprojektowany kompleks jest funkcjonalny i spełnia wymagania, jakie powinien spełniać obiekt sportowy na miarę naszych czasów. Jeśli myślimy poważnie o rozwoju sportu w Bytomiu, zarówno zawodowego, jak i rekreacyjnego, budowa kompleksu jest fundamentalna – ocenia Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Przedstawione założenia projektowe uwzględniały więc to, o czym marzą młodzi bytomscy hokeiści, waterpoliści czy piłkarze. Dwie tafle lodowe oraz pełnowymiarowy basen pływacki umożliwiający uprawianie piłki wodnej oraz zaplecze odnowy biologicznej, to tylko część przedstawionych koncepcji. Bo kompleks, obok swoich funkcji sportowych, ma być przestrzenią dla każdego.

Bytom jeszcze nigdy nie był tak blisko możliwości realizacji budowy kompleksu sportowego. Zaprezentowana koncepcja jest przemyślana, racjonalna, a dzięki wykonaniu projektu budowlanego będziemy mogli ubiegać się o dodatkowe środki zewnętrzne na realizację tego przedsięwzięcia - przekonuje Bartyla.

Koszt całej inwestycji /modernizacja stadionu, budowa wielofunkcyjnej hali sportowej oraz powstanie centrum boisk treningowych/ będzie kosztować ok. 115 mln zł. - W najbliższych dniach zaplanowałem spotkanie z radnymi wszystkich klubów, by jeszcze raz przestawić argumenty za tą ważną dla miasta inwestycją - mówi prezydent.

Wielofunkcyjna hala sportowa to jedno z trzech zadań realizowanych przez spółkę Bytomski Sport. Pozostałe dwa obejmują modernizację stadionu Polonii Bytom oraz rozbudowę zespołu boisk treningowych. W przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa z wykonawcą na remont boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią. Na ten cel Bytomski Sport otrzymał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości ponad

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.