Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozstrzygnięcie konkursu "Spędzamy wspólnie czas w rodzinie"

Rozstrzygnięcie konkursu "Spędzamy wspólnie czas w rodzinie" Data publikacji: 21 lutego 2017Znamy  już zwycięzców konkursu „Spędzamy wspólnie czas w rodzinie” organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Wydział Edukacji oraz Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami Urzędu Miejskiego w Bytomiu w ramach kampanii społecznej Drogowskaz dla rodzin. Konkurs plastyczny adresowany był do najmłodszych uczniów bytomskich szkół podstawowych, a zadaniem uczestników było przygotowanie pracy przedstawiającej wspólnie spędzany czas wraz z rodziną.
 
Wybór laureatów był trudny, bo mali artyście dali prawdziwy pokaz swojej kreatywności. Wśród ponad 60 prac, na które w większości złożyły się rysunki, nie zabrakło też kolaży, wyklejanek i form przestrzennych. Pierwszym miejscem nagrodzono ex aequo: Alicję Ziorę ze Szkoły Podstawowej nr 33 oraz Annę Binkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Jury przyznało także dwa równorzędne drugie miejsca, które zdobyli: Wiktor Dropiński ze Szkoły Podstawowej nr 4  i Karol Kowalski ze Szkoły Podstawowej nr 37. Trzecie miejsce przypadło w udziale Janet Górnej ze Szkoły Podstawowej nr 16 oraz Amelii Sulewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Organizując konkurs zależało nam na tym, by zobaczyć dziecięce spojrzenie na rodzinę. Wspólnym mianownikiem wszystkich prac plastycznych jest aktywność nie tylko ta sportowa, ale też związana ze wspólną zabawą w domu - mówi Marta Szmelcer, pomysłodawczyni i koordynatorka kampanii.

Wręczenie nagród odbędzie się 1 marca o 10.00 w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2, w sali  nr 200 (pierwsze piętro).
 
Przypomnijmy, że realizowana w ubiegłym roku  Kampania „Drogowskaz dla rodzin” była odpowiedzią na apel Rzecznika Praw Dziecka, który w raporcie „Przemoc w wychowaniu w opinii społecznej oraz w relacjach rodziców” wykazuje, że nadal ok. 1/3 społeczeństwa aprobuje stosowanie kar fizycznych w wychowaniu.

Około jedna czwarta osób uznaje bicie za właściwą metodę wychowawczą. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs na działania, zmieniające podejście dorosłych do stosowania przemocy wobec dzieci. Bytomski projekt „Drogowskaz dla rodzin” był jednym z nielicznych w Polsce, który otrzymał największą liczbę punktów.

drogowskaz1.jpg


Galeria zdjęć:Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.