Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 grudnia 2018, Joanna, Aleksandra, Dagmara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rozpoczyna się kolejny etap remontu wiaduktu na DK 94

Rozpoczyna się kolejny etap remontu wiaduktu na DK 94 Data publikacji: 4 grudnia 2018Zakres prac remontowych na wiadukcie drogowym na DK 94 /ul. Wrocławska/ został rozszerzony. Rozpoczęły się już dodatkowe prace związane z wymianą dylatacji i nawierzchni przy dylatacjach. Prace na wiadukcie realizowane są na zlecenie Węglokoksu Kraj Sp. z o.o. i mają związek z występującymi w tym rejonie szkodami górniczymi.

Wszystkie koszty związane z remontem wiaduktu drogowego, który łączy centrum miasta z Karbiem i Miechowicami pokrywa spółka Węglokoks Kraj. Zgodnie z porozumieniem, jakie zawarł Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu oraz Węglokoksu Kraj Sp. z o.o., spółka miała dokonać naprawy uszkodzonych dylatacji /szczelina celowo utworzona w konstrukcji mostu, dzięki której przenoszone są przewidywane obciążenia, odkształcenia i przesunięcia/. Prace dla pierwszego etapu robót na najbardziej uszkodzonych dylatacjach powodujących groźbę zamknięcia całkowitego wiaduktu dla ruchu zakończyły się w listopadzie. Obecnie na podstawie podpisanego porozumienia pomiędzy Miejskim Zarządem Dróg i Mostów w Bytomiu z Węglokoksem Kraj rozpoczęły się prace związane z wymianą kolejnych dylatacji mających również wpływ na ruch drogowy na obiekcie lecz nie zagrażające zamknięciem obiektu.  Ich wymiana będzie miała wpływ na wzmocnienie i stabilność  konstrukcji wiaduktu drogowego oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym, który stanowi integralną część drogi krajowej nr 94.

W związku z tym na ul. Wrocławskiej nadal utrzymane zostanie zawężenie jezdni oraz ograniczenie prędkości. Prace związane z wymianą kolejnych dylatacji powinny planowano zakończyć się w maju 2019 roku.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: www.radio90.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.