Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Rozmowy o sztuce

Rozmowy o sztuce Data publikacji: 17 stycznia 2014Jak Górny Śląsk sytuuje się w panoramie sztuki polskiej? Czy istnieje na ogólnej mapie, czy raczej na jej marginesie? W czwartek, 23 stycznia w CSW Kronika artyści, historycy sztuki oraz przedstawiciele samorządowi będą rozmawiać o kondycji sztuki współczesnej na Śląsku.

Spotkanie poświęcone pejzażowi artystycznemu naszego regionu, ma pomóc znaleźć odpowiedź m.in. na pytanie, jak w świadomości mieszkańców ponad dwumilionowej aglomeracji funkcjonuje sztuka współczesna oraz jakie są linie programowe tych instytucji na Górnym Śląsku.

W spotkaniu udział wezmą: Marek Meschnik (historyk sztuki, były kurator Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu i kolekcji sztuki XX wieku), Joanna Rzepka-Dziedzic (artystka, Galeria Szara Cieszyn), Łukasz Dziedzic (artysta, Galeria Szara Cieszyn), Andrzej Tobis (artysta, ASP Katowice), Łukasz Trembaczowski (socjolog, Uniwersytet Śląski i ASP Katowice, współautor książki "Miłośnicy, znawcy, koneserzy czy przechodnie?" o recepcji sztuki na Śląsku), Stanisław Ruksza (historyk sztuki, kurator, CSW Kronika) oraz przedstawiciele samorządowi.

Spotkanie zainauguruje cykl comiesięcznych, tematycznych rozmów o sztuce i życiu artystycznym na Górnym Śląsku współorganizowanych z Magazynem SZUM i „Projektem Metropolis" (współorganizowanym przez CSW Kronika i Fundację Imago Mundi).

Początek spotkania o 18.00.

Autor: AK
Zdjęcia: Archiwum CSW Kronika

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.