Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozmawiali o biznesie i sporcie

Rozmawiali o biznesie i sporcie Data publikacji: 2 września 2017Przedstawiciele władz miasta, przedsiębiorcy oraz sportowcy już po raz piąty spotkali się na dorocznym Bytomskim Pikniku Biznesu i Sportu, który wczoraj, 1 września odbył się na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej.

Wśród gości spotkania nie zabrakło przedsiębiorców różnych branż – począwszy od handlowych, gastronomicznych i tych związanych z szeroko rozumianymi usługami, zrzeszonych w Bytomskiej Izby Przemysłowo – Handlowej, Bytomskiej Radzie Biznesu oraz Izbach Gospodarczych. W spotkaniu liczną reprezentację stanowili także prezesi, trenerzy i zawodnicy lokalnych klubów sportowych, ale także przedstawiciele władz miasta, radni Rady Miejskiej oraz parlamentarzyści. Gościem specjalnym pikniku był wiceminister sportu Jan Widera.

To ważne, aby lokalni przedsiębiorcy, władze miasta oraz sportowcy spotykali się i rozmawiali o bieżących sprawach Bytomia. Dzięki temu możemy wymienić nasze doświadczenia, pomysły oraz skupić się na wspólnych działaniach na rzecz miasta – mówił Krzysztof Gajos, prezes Bytomskiej Izby Przemysłowo – Handlowej w Bytomiu, który podziękował wszystkim za przybycie na doroczne spotkanie.

W pikniku wzięli udział także młodzi bytomscy sportowcy, przedstawiciele takich dyscyplin jak: judo, lekkoatletyka oraz tenis ziemny. Wśród nich byli między innymi - Natalia Kropska – wicemistrzyni świata w kategorii kadetów w judo i Magdalena Stefanowicz – srebrna medalistka Młodzieżowych Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata – wyróżnione przez wiceministra sportu Jana Widerę za szczególne osiągnięcia w sporcie oraz Paula Kania,  najlepsza tenisistka Górnika Bytom – wyróżniona przez wiceprezesa ds. sportowych Polskiego Związku Tenisowego Dariusza Łukaszewskiego za świetne wyniki na arenach krajowych i międzynarodowych. Podczas pikniku gwiazdą wieczoru była również bytomska wokalistka Ewa Uryga, który zaśpiewała znane polskie piosenki.

W piątkowy wieczór wręczono również certyfikaty nowym członkom Bytomskiej Izby Przemysłowo Handlowej oraz nadano wyróżnienia osobom szczególnie zasłużonym na rzecz miasta. Wśród nowych członków BIPH znaleźli się:
- Sharelock Sp. z o.o.;
- FHU Transportowe Krzysztof Kossowski;
- Pieczątka Polska Sp. z o.o.;
- KLS Księżpolski-Laszczyk;
- SKOK Centrum;
- SAKOP Sp. z o.o.;
- Viribus Unitis;
- ZGM sp. z o.o.;
- CAL-BAU Zenon Klyta;
- Zakład Instalacji Sanitarnych Piotr Ledwoch;
- Kancelaria Adwokacka Artur Kosiński;
- EKOPROD Sp. z o.o.;
- Biuro Usług Brokerskich Krzysztof Chechliński;
- AND Garaże Sp. z o.o.;
- PHU MADEX Marcin Szeliga;

Z kolei wśród wyróżnionych osób znaleźli się odznaczeni Złotą Honorową Odznaką BIPH - Ewa Blaut oraz Jacek Hanke, zaś Srebrną Honorową Odznaką BIPH - Ks. Bartosz Podhajecki, Eugeniusz Tobor oraz Henryka Balcerowska.
 
Przypomnijmy, ze Bytomska Izba Przemysłowo-Handlowa jest organizacją samorządu gospodarczego zrzeszająca działające w naszym mieście firmy. BIPH powstała w 1995 roku z inicjatywy Wiesława Wiśniewskiego, Ewy Blaut oraz Jerzego Chojnackiego, którzy założyli wówczas Stowarzyszenie Inwestorów Krajowych i Zagranicznych, które po krótkiej działalności przekształcono w Bytomską Izbę Przemysłowo – Handlową.

Celem działalności BIPH jest integracja środowiska przedsiębiorców, reprezentowanie ich interesów przed organami władzy ustawodawczej, wykonawczej i samorządowej, a także  przekazywanie informacji o programach pomocowych z Unii Europejskiej oraz szkolenia, seminaria, kojarzenie partnerów handlowych i informacja gospodarcza.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.