Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rok szkolny pełen sukcesów sportowych

Rok szkolny pełen sukcesów sportowych Data publikacji: 19 września 201723 szkoły podstawowe, 14 gimnazjów oraz 12 szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w Bytomskim Współzawodnictwie Sportowym w roku szkolnym 2016/2017. Wśród uczniów bytomskich szkół nie brakowało laureatów zawodów na szczeblu województwa śląskiego, gdzie prym wiedli reprezentanci SP nr 36.

Uroczystość podsumowująca zakończony sportowy rok szkolny 2016/2017 odbyła się 18 września w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Strzelców Bytomskich. Gratuluję wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy wzięli udział w sportowej rywalizacji i reprezentowali nasze miasto na zawodach rangi miejskiej i wojewódzkiej. Życzę Wam kolejnych sukcesów i medali – mówiła podczas wczorajszej uroczystości Bożena Mientus, zastępca prezydenta Bytomia, która wręczyła przedstawicielom najlepszych szkół i uczniom puchary i dyplomy za osiągnięte sukcesy.

Wśród szkół podstawowych punktację w klasyfikacji generalnej wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 51, którzy wyprzedzili reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 54, SP nr 45 oraz nr SP 36. Na uwagę zasługuje jednak świetna postawa uczniów Szkoły Podstawowej nr 36, którzy wygrali z kolei klasyfikację bytomskich szkół w rankingu województwa śląskiego. Warto dodać, że na 202 sklasyfikowane szkoły w naszym województwie, uczniowie SP nr 36 zajęli świetne 6. miejsce. Z kolei wśród gimnazjów 7. miejsce na 194 klasyfikowane zajęło Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, zaś w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wśród dziewcząt na 4. miejscu /na 92 sklasyfikowane/ uplasowało się I LO, zaś wśród chłopców na 96 szkół sklasyfikowanych - 17. miejsce zajął ZSTiO.

W rywalizacji w Bytomiu wśród gimnazjów o pierwsze miejsce rywalizowały: Gimnazjum nr 7 oraz Gimnazjum nr 1. Ostatecznie rywalizację wygrali uczniowie Gimnazjum nr 7, którzy o zaledwie trzy punkty wyprzedzili w klasyfikacji generalnej swoich kolegów i koleżanki z Gimnazjum nr 1. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wśród dziewcząt rywalizację wygrało I LO, zaś wśród chłopców - ZSTiO.

W sumie w Bytomskim Współzawodnictwie Sportowym wzięło udział 37 bytomskich szkół, wśród których aż osiem osiągnęło medalowe sukcesy w zawodach rangi wojewódzkiej.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Krzysztof Wieczorek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.