Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty

Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty Data publikacji: 2 września 201616,5 tys. uczniów zasiadło w szkolnych ławach. Uroczysta inauguracja roku szkolnego odbyła się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich.

Przed Państwem szczególnie pracowity okres, rok w którym będziemy przygotowywać się do zapowiadanych zmian w systemie edukacji – mówił podczas uroczystości Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Sprawy szeroko rozumianej oświaty są sprawą  ważną i wymagającą bardzo wnikliwej analizy oraz podejmowania rozważnych i przemyślanych decyzji. Ze swej strony pragnę zapewnić, że będę wspierać Państwa pracę.

Zmiany czekają m.in. pierwszoklasistów. 1 września w szkolnych ławach zasiadło ich 570. Niewielką część stanowią sześciolatki – jest ich zaledwie 242. Rodzice większości dzieci rocznika 2010 (1419) podjęli decyzję o pozostawieniu pociech w przedszkolach. 

81 bytomskich siedmiolatków będzie kontynuowało naukę w pierwszej klasie. Są wśród nich również ci, którzy w ubiegłym roku nie poszli do szkoły ze względu na odroczenia z poradni psychologiczno-pedagogicznych.

 


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.