Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 sierpinia 2018, Sabina, Sobieslaw, Bernard

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rok 2017 - miliony dotacji na projekty

Rok 2017 - miliony dotacji na projekty Data publikacji: 1 lutego 2018Dofinansowanie o wartości prawie 126 milionów zł z funduszy unijnych i 17 milionów zł z funduszy krajowych pozyskał Bytom w 2017 roku. W sumie wartość projektów opiewa na ponad 200 mln zł (przy uwzględnieniu wkładu własnego).

Najdroższym projektem jest realizowana przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej "Modernizacja gospodarki cieplnej dla gmin: Bytom i Radzionków - 2015 - 2020". PEC pozyskał na nią ponad 16 mln zł dofinansowania z Funduszu Spójnosci.

16,8 mln zł wart jest projekt "Usługi rozwojowe dla bytomskich przedsiębiorstw. Bytomski podmiotowy system finansowania", na który ponad 14 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego (w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji) otrzymała Bytomska Agencja Rozwoju Inwestycji. BARI będzie realizować jeszcze inne projekty dofinansowane przez EFS (w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych). Są to: "Droga do aktywności zawodowej", "Masz pomysł - masz firmę "Kształcenie komputerowe i językowe osób pracujących z terenów rewitalizowanych". Projekty te warte są ponad 4,6 mln zł.

Odnowa zieleni w parkach miejskich dofinansowana jest z Funduszu Spójności kwotą ponad 13, 1 mln zł (projekt wart prawie 15,5 mln). Na kwotę 12 mln zł opiewają projekty "Stworzenie przyjemnych i bezpiecznych przestrzeni dla mieszkańców Rozbarku" oraz "Wdrażanie programu ograniczenia niskiej emisji przez PEC Bytom - uciepłowienie zabudowy wielorodzinnej".

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie pozyskał 8 mln dofinansowania na projekt "Aktywny społecznie" (wart w sumie 9,5 mln zł), a Powiatowy Urząd Pracy będzie realizował projekt "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Bytomiu. Jego wartość opiewa na 12,6 mln zł.

Sporo projektów realizowanych w mieście realizowanych było przy wsparciu m.in. Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki społecznej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowego Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych czy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony  Środowiska.

Warto też podkreślić, że o pieniądze na inwestycje ze źródeł zewnętrznych starają się podmioty niezależne od miasta. W ubiegłym roku przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, stowarzyszeń czy parafii pozyskali w sumie ponad 22 miliony dotacji.

 


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.