Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 czerwca 2017, Paulina, Jan, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz się ochłodzić? Skorzystaj z basenu odkrytego

Sezon na pływalni odkrytej otwarty! Bytomianie i nie tylko będą mogli z niej korzystać w okresie wakacyjnym codziennie w godzinach od 9.30 do 19.00.

W Bytomiu powstanie nowa hala tenisowa!

Prawie 3,7 mln zł będzie kosztowała nowa hala tenisowa, która jeszcze w tym roku ma powstać na kortach przy ul. Tarnogórskiej. Inwestycję realizowaną przez Górnik Bytom dofinansuje wspólnie gmina Bytom oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które łącznie przekazały w formie dotacji prawie 3 mln zł.

Przyłącz się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum

Już po raz piąty nasze miasto przyłączyło się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. W tym roku zbieramy kilowatogodziny dla Polskiego Związku Niewidomych – Koło w Bytomiu. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, w której możemy nie tylko zadbać o swoją kondycję fizyczną, ale pomóc potrzebującym.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rodzinnie na dwóch kółkach

Rodzinnie na dwóch kółkach Data publikacji: 16 czerwca 2017Już po raz 16 w najbliższą niedzielę, 18 czerwca z Rynku wyruszy rajd rowerowy.  Ta edycja odbędzie się pod hasłami "Święto Roweru" oraz "150 cm dla rowerzysty". Start o godzinie 11.

Miłośnicy dwóch kółek przyjadą ulicami Bytomia - trasa prowadzona jest przez dzielnice miasta: Centrum , Rozbark, Łagiewniki, Szombierki, Bobrek, Karb, Miechowice, Stolarzowice, Stroszek, Centrum. Uczestnicy pokonają dystans około 35 km. Po drodze zaplanowano 3 postoje - pierwszy na parkingu M1 Bytom, gdzie odbędzie się prezentacja miasteczka rowerowego, drugi na terenie Sportowej Doliny DSD, trzeci przy hali Na Skarpie. Przejazd zakończy się na parkingu Urzędu Miejskiej przy ulicy Parkowej.

Rowerzyści przejadą trasę w tempie spacerowym, czyli około 10-15 km/h. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Podczas rajdu zbierane będą plastikowe zakrętki dla chorych braci z Bytomia - Łukasza i Bartosza Jaszczurów. Bracia mają zespół wad wrodzonych, opóźnienie psychoruchowe i niepełnosprawność intelektualną w stopniu głębokim. Nie widzą, nie słyszą, nie mówią, nie poruszają się samodzielnie. By umożliwić chłopcom wyjazd na turnusy rehabilitacyjne, potrzebna jest pomoc ludzi.

Na starcie rajdu stanie taksówka Taxi Rabat Bytom, gdzie przekazywać będzie można plastikowe zakrętki.

Autor: Katarzyna Nylec

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.