Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rodzinnie na dwóch kółkach

Rodzinnie na dwóch kółkach Data publikacji: 16 czerwca 2017Już po raz 16 w najbliższą niedzielę, 18 czerwca z Rynku wyruszy rajd rowerowy.  Ta edycja odbędzie się pod hasłami "Święto Roweru" oraz "150 cm dla rowerzysty". Start o godzinie 11.

Miłośnicy dwóch kółek przyjadą ulicami Bytomia - trasa prowadzona jest przez dzielnice miasta: Centrum , Rozbark, Łagiewniki, Szombierki, Bobrek, Karb, Miechowice, Stolarzowice, Stroszek, Centrum. Uczestnicy pokonają dystans około 35 km. Po drodze zaplanowano 3 postoje - pierwszy na parkingu M1 Bytom, gdzie odbędzie się prezentacja miasteczka rowerowego, drugi na terenie Sportowej Doliny DSD, trzeci przy hali Na Skarpie. Przejazd zakończy się na parkingu Urzędu Miejskiej przy ulicy Parkowej.

Rowerzyści przejadą trasę w tempie spacerowym, czyli około 10-15 km/h. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Podczas rajdu zbierane będą plastikowe zakrętki dla chorych braci z Bytomia - Łukasza i Bartosza Jaszczurów. Bracia mają zespół wad wrodzonych, opóźnienie psychoruchowe i niepełnosprawność intelektualną w stopniu głębokim. Nie widzą, nie słyszą, nie mówią, nie poruszają się samodzielnie. By umożliwić chłopcom wyjazd na turnusy rehabilitacyjne, potrzebna jest pomoc ludzi.

Na starcie rajdu stanie taksówka Taxi Rabat Bytom, gdzie przekazywać będzie można plastikowe zakrętki.

Autor: Katarzyna Nylec

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.