Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rodzinnie na dwóch kółkach

Rodzinnie na dwóch kółkach Data publikacji: 16 czerwca 2017Już po raz 16 w najbliższą niedzielę, 18 czerwca z Rynku wyruszy rajd rowerowy.  Ta edycja odbędzie się pod hasłami "Święto Roweru" oraz "150 cm dla rowerzysty". Start o godzinie 11.

Miłośnicy dwóch kółek przyjadą ulicami Bytomia - trasa prowadzona jest przez dzielnice miasta: Centrum , Rozbark, Łagiewniki, Szombierki, Bobrek, Karb, Miechowice, Stolarzowice, Stroszek, Centrum. Uczestnicy pokonają dystans około 35 km. Po drodze zaplanowano 3 postoje - pierwszy na parkingu M1 Bytom, gdzie odbędzie się prezentacja miasteczka rowerowego, drugi na terenie Sportowej Doliny DSD, trzeci przy hali Na Skarpie. Przejazd zakończy się na parkingu Urzędu Miejskiej przy ulicy Parkowej.

Rowerzyści przejadą trasę w tempie spacerowym, czyli około 10-15 km/h. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Podczas rajdu zbierane będą plastikowe zakrętki dla chorych braci z Bytomia - Łukasza i Bartosza Jaszczurów. Bracia mają zespół wad wrodzonych, opóźnienie psychoruchowe i niepełnosprawność intelektualną w stopniu głębokim. Nie widzą, nie słyszą, nie mówią, nie poruszają się samodzielnie. By umożliwić chłopcom wyjazd na turnusy rehabilitacyjne, potrzebna jest pomoc ludzi.

Na starcie rajdu stanie taksówka Taxi Rabat Bytom, gdzie przekazywać będzie można plastikowe zakrętki.

Autor: Katarzyna Nylec

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.