Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2017, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W piątek, 15 grudnia otwarcie lodowiska sezonowego na pl. Sobieskiego

Dla miłośników jazdy na łyżwach mamy dobrą wiadomość. W piątek, 15 grudnia otwarte zostanie lodowisko odkryte na pl. Jana III Sobieskiego, które co roku cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród młodych bytomian. Zapraszamy w piątkowe popołudnie od godz. 16.00 na sezonową ślizgawkę.

Rodzina oczami dzieci

Rodzina oczami dzieci Data publikacji: 14 grudnia 2016Trwa podsumowanie kampanii przeciw przemocy wobec dzieci pod hasłem „Drogowskaz dla rodzin”. Obok szeregu spotkań, podczas których specjaliści mówili  jak być lepszym rodzicem, głos oddano też dzieciom, zachęcając je do udziału w konkursie „Spędzamy wspólnie czas w rodzinie”.

Konkurs plastyczny adresowany jest do najmłodszych uczniów bytomskich szkół podstawowych (klasy od 1 do 3), a zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy przedstawiającej wspólnie spędzany czas wraz z rodziną. Biorąc pod uwagę niewyczerpane pokłady kreatywności i artystycznej ekspresji małych twórców, także technika przygotowania pracy jest dowolna.

Organizując konkurs
chcemy, aby rodzice zobaczyli dziecięce marzenia i oczekiwania w formie prac plastycznych – mówi Marta Szmelcer, pomysłodawczyni i koordynatorka kampanii. Konkurs ten jest więc formą  podsumowania akcji, a jednocześnie jego dalszą kontynuacją.

Jurorzy oceniać będą samodzielność wykonania pracy, ich estetykę i pomysłowość. Prace należy dostarczyć za pośrednictwem szkoły do 13 stycznia 2017 roku do Wydziału Edukacji UM przy ul. Smolenia 35 w pok.116 (sekretariat).

Przypomnijmy, że Kampania „Drogowskaz dla rodzin” jest odpowiedzią na apel Rzecznika Praw Dziecka, który w raporcie „Przemoc w wychowaniu w opinii społecznej oraz w relacjach rodziców” wykazuje, że nadal ok. 1/3 społeczeństwa aprobuje stosowanie kar fizycznych w wychowaniu.

Około jedna czwarta osób uznaje bicie za właściwą metodę wychowawczą. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs na działania, zmieniające podejście dorosłych do stosowania przemocy wobec dzieci. Bytomski projekt „Drogowskaz dla rodzin” był jednym z nielicznych w Polsce, który otrzymał największą liczbę punktów.

Pobierz regulamin konkursu

Pobierz oświadczenie

Pobierz wzór opisu pracy
 

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.