Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 kwietnia 2018, Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rodzina na zakręcie. Miejskie bilbordy ostrzegają

Data publikacji: 6 listopada 2017



Zawziętość, gniew, obojętność, obwinianie, niedocenianie, wypominanie, obojętność – to ostrzeżenia, które pojawiły się na bilbordach w Bytomiu. Realizatorzy 2. edycji projektu „Drogowskaz dla rodzin” chcą uzmysłowić odbiorcom m.in., że trudne relacje miedzy dorosłymi wpływają niekorzystnie na rozwój dzieci. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Tak, jak w pierwszej edycji projektu, ponownie posłużyliśmy się znakami drogowymi
– mówi Marta Szmelcer z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Na znakach ostrzegawczych umieściliśmy zachowania dorosłych, które prowadzą do pogłębienia problemów w rodzinie, jeśli zostaną zlekceważone. Kiedy w codziennym życiu w naszych relacjach z partnerem dominuje gniew, oziębłość, wypominanie, zawziętość czy obwinianie, wówczas nasze dzieci nie będą czuć się bezpiecznie.

Marta Szmelcer podkreśla, że chodzi tu o wszystkie rodziny, nie tylko te objęte pomocą MOPRU. Żyjemy dziś w ciągłym pędzie, coraz rzadziej mówimy o uczuciach, bo brakuje nam czasu – mówi. Warto jednak popracować nad związkiem, żeby nie znaleźć się rodziną z na zakręcie. Dlatego w mieście, oprócz bilbordów, pojawiły się plakaty, a w instytucjach publicznych rozdawane są także ulotki. Na tym jednak nie koniec.

Pomysłodawcy projektu „Drogowskaz dla rodzin kontynuacja” prowadzą warsztaty dla rodziców objętych wsparciem i pomocą asystentów rodziny, a także z ojcami osadzonymi w areszcie śledczym w Bytomiu. Chcieliśmy dotrzeć do rodzin w kryzysowych sytuacjach, a osadzenie w areszcie, taką właśnie jest – tłumaczy Marta Szmelcer. Podczas tych warsztatów staramy się uzmysłowić ojcom, że do kontaktów z własnymi dziećmi muszą się przygotować w sposób szczególny. Ich relacje z pewnością są i będą trudniejsze, ale to wcale nie znaczy, że muszą być złe. Ponadto odbyły się spotkania dla pedagogów z bytomskich szkół podstawowych, którzy będą rozmawiać z rodzicami o tym, kiedy kończy się wychowanie a zaczyna przemoc.

Projekt zakończy konferencja „Rodzina na zakręcie. Co dalej? Jak reagować? Jak pomagać?”. Zaproszeni zostaną na nią bytomscy m.in. pedagodzy, pracownicy socjalni, dzielnicowi. W dużej mierze poświęcona ona będzie relacjom w rodzinach.

W realizacji projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie uczestniczą przedstawiciele: Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa”, Centrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom, Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "ARKA-MED" Sp. z o. o. w Bytomiu, Komendy Miejskiej Policji, Fundacji „Dom Nadziei”, Sądu Rejonowego i Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Bytomiu.


pobierz ulotkę informacyjną


pobierz plakat

bytom (4x2). kolejowa pl.kruczkowskiego przy_supersamie.jpg

bytom (6x3). zabrzańska 7 kier.centrum bytomia..jpg
jestem opanowany.jpg


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.