Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rodzina na zakręcie. Miejskie bilbordy ostrzegają

Data publikacji: 6 listopada 2017Zawziętość, gniew, obojętność, obwinianie, niedocenianie, wypominanie, obojętność – to ostrzeżenia, które pojawiły się na bilbordach w Bytomiu. Realizatorzy 2. edycji projektu „Drogowskaz dla rodzin” chcą uzmysłowić odbiorcom m.in., że trudne relacje miedzy dorosłymi wpływają niekorzystnie na rozwój dzieci. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Tak, jak w pierwszej edycji projektu, ponownie posłużyliśmy się znakami drogowymi
– mówi Marta Szmelcer z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Na znakach ostrzegawczych umieściliśmy zachowania dorosłych, które prowadzą do pogłębienia problemów w rodzinie, jeśli zostaną zlekceważone. Kiedy w codziennym życiu w naszych relacjach z partnerem dominuje gniew, oziębłość, wypominanie, zawziętość czy obwinianie, wówczas nasze dzieci nie będą czuć się bezpiecznie.

Marta Szmelcer podkreśla, że chodzi tu o wszystkie rodziny, nie tylko te objęte pomocą MOPRU. Żyjemy dziś w ciągłym pędzie, coraz rzadziej mówimy o uczuciach, bo brakuje nam czasu – mówi. Warto jednak popracować nad związkiem, żeby nie znaleźć się rodziną z na zakręcie. Dlatego w mieście, oprócz bilbordów, pojawiły się plakaty, a w instytucjach publicznych rozdawane są także ulotki. Na tym jednak nie koniec.

Pomysłodawcy projektu „Drogowskaz dla rodzin kontynuacja” prowadzą warsztaty dla rodziców objętych wsparciem i pomocą asystentów rodziny, a także z ojcami osadzonymi w areszcie śledczym w Bytomiu. Chcieliśmy dotrzeć do rodzin w kryzysowych sytuacjach, a osadzenie w areszcie, taką właśnie jest – tłumaczy Marta Szmelcer. Podczas tych warsztatów staramy się uzmysłowić ojcom, że do kontaktów z własnymi dziećmi muszą się przygotować w sposób szczególny. Ich relacje z pewnością są i będą trudniejsze, ale to wcale nie znaczy, że muszą być złe. Ponadto odbyły się spotkania dla pedagogów z bytomskich szkół podstawowych, którzy będą rozmawiać z rodzicami o tym, kiedy kończy się wychowanie a zaczyna przemoc.

Projekt zakończy konferencja „Rodzina na zakręcie. Co dalej? Jak reagować? Jak pomagać?”. Zaproszeni zostaną na nią bytomscy m.in. pedagodzy, pracownicy socjalni, dzielnicowi. W dużej mierze poświęcona ona będzie relacjom w rodzinach.

W realizacji projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie uczestniczą przedstawiciele: Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa”, Centrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom, Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "ARKA-MED" Sp. z o. o. w Bytomiu, Komendy Miejskiej Policji, Fundacji „Dom Nadziei”, Sądu Rejonowego i Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Bytomiu.


pobierz ulotkę informacyjną


pobierz plakat

bytom (4x2). kolejowa pl.kruczkowskiego przy_supersamie.jpg

bytom (6x3). zabrzańska 7 kier.centrum bytomia..jpg
jestem opanowany.jpg


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.