Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Robert Krawczyk

Robert Krawczyk Data publikacji: 9 grudnia 2013Dla mnie Bytom to zawsze było judo. Identyfikowałem się z tym miastem, chociaż mieszkałem w Tarnowskich Górach. Fascynuje mnie historia Bytomia, jego stare fotografie. Często sam fotografuję Bytom.

Szansą dla Bytomia jest zainteresowanie w całej Europie postindustrialną zabudową. W Polsce udało się to wykorzystać np. Łodzi, niemniej zdaję sobie sprawę, że teraz, z powodu kryzysu szukanie inwestorów stanie się na pewno trudniejsze. Bytom przekształca się z miasta przemysłowego i powinien rozwijać kulturę, sport i turystykę, aby móc reklamować się za zewnątrz. Żeby nie być sypialnią dla Katowic, należy przenieść życie miejskie do centrum. Szkoda, że ludzie często wolą pojechać do okolicznych supermarketów i spędzać tam wolny czas, zamiast usiąść w kawiarenkach, napić się kawy i przeczytać gazetę.

 Robert Krawczyk, judoka, laureat wielu nagród, m.in. Nagrody Prezydenta Sportowy Laur Bytomia 2008Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.