Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 maja 2018, Joanna, Zuzanna, Milena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

OSI zmienia Bytom. Remont Beceku za ponad 7 mln zł

Prawie 7,8 mln zł będzie kosztował remont Bytomskiego Centrum Kultury (wartość projektu). Prace rozpoczęły się kilka dni temu, a ich efekty będzie można zobaczyć z początkiem 2019r. To kolejny budynek w mieście remontowany w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji ze środków unijnych.

Było biuro, będzie mieszkanie! Propozycja dla młodych

Dwa czterdziestometrowe lokale czekają na młodych bytomian! Kiedyś były biurami, ale TBS przekształci je w mieszkania. Bytom testuje pierwszy model dostępnego mieszkalnictwa w ramach projektu pilotażowego rewitalizacji. Chętni mogą zgłaszać się do 28 maja.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rewitalizacja zaniedbanych przestrzeni miejskich poprzez utworzenie Kolorowych Podwórek w Bytomiu

ul. Palińskiego (2).jpgDziałanie: 6.2 – Rewitalizacja obszarów zdegradowanych

Poddziałanie: 6.2.1 – Rewitalizacja – duże miasta

Umowa o dofinansowanie podpisana 4 sierpnia 2014 r. pomiędzy Zarządem Województwa Śląskiego pełniącym rolę Instytucji Zarządzającej RPO WSL a Miastem Bytom.

Poziom dofinansowania: 85 % kosztów kwalifikowalnych, w kwocie 1 417 242,35 zł

Wartość projektu: 1 860 125,65 zł 


Opis projektu:

Przedmiotem projektu jest rewitalizacja 9 zaniedbanych przestrzeni miejskich poprzez utworzenie ogólnodostępnych i bezpłatnych KOLOROWYCH PODWÓREK – bezpiecznych i atrakcyjnych placów zabaw i miejsc spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych w różnych częściach Bytomia, z czego 3 podwórka zrealizowano w 2009 r, pozostałe 6 podwórek zostanie zrealizowanych w latach 2014-2015.

Łączna powierzchnia zrewitalizowanych obszarów w wyniku realizacji projektu: 21 357,13 m2. Lokalizacja poszczególnych podwórek:

-
ul. Wolnego/Elsnera (zrealizowane),
-
pl. Pokoju (zrealizowane),
-
ul. Palińskiego (zrealizowane),
-
ul. Warszawska,
-
ul. Ks. Popiełuszki,
-
ul. Strzelców Bytomskich,
- ul. 
Krzywoustego (zrealizowane),
-
ul. PCK (zrealizowane),
-
ul. Spacerowa. 

Każde z podwórek zostało zagospodarowane zgodnie z przygotowaną dokumentacją, opracowaną według potrzeb okolicznych mieszkańców. W ramach prac na podwórkach zostały wykonane: place zabaw z urządzeniami, małe boisko do koszykówki, ścieżki zdrowia, ściana aktywności twórczej, zmiana powierzchni, uporządkowanie zieleni i obsadzenie roślinnością, na niektórych odcinkach ustawienie ogrodzeń, uporządkowanie chodników, wyposażenie w elementy małej architektury.

Ttermin zakończenia realizacji rzeczowej projektu: lipiec 2015 r.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl. 

baner.jpg

 pl. Pokoju (1).jpgul. Palińskiego (1).jpgul. Wolnego-Elsnera (1).jpgul. Krzywoustego.jpgul. PCK.jpgNasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.