Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rewitalizacja zaniedbanych przestrzeni miejskich poprzez utworzenie Kolorowych Podwórek w Bytomiu

ul. Palińskiego (2).jpgDziałanie: 6.2 – Rewitalizacja obszarów zdegradowanych

Poddziałanie: 6.2.1 – Rewitalizacja – duże miasta

Umowa o dofinansowanie podpisana 4 sierpnia 2014 r. pomiędzy Zarządem Województwa Śląskiego pełniącym rolę Instytucji Zarządzającej RPO WSL a Miastem Bytom.

Poziom dofinansowania: 85 % kosztów kwalifikowalnych, w kwocie 1 417 242,35 zł

Wartość projektu: 1 860 125,65 zł 


Opis projektu:

Przedmiotem projektu jest rewitalizacja 9 zaniedbanych przestrzeni miejskich poprzez utworzenie ogólnodostępnych i bezpłatnych KOLOROWYCH PODWÓREK – bezpiecznych i atrakcyjnych placów zabaw i miejsc spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych w różnych częściach Bytomia, z czego 3 podwórka zrealizowano w 2009 r, pozostałe 6 podwórek zostanie zrealizowanych w latach 2014-2015.

Łączna powierzchnia zrewitalizowanych obszarów w wyniku realizacji projektu: 21 357,13 m2. Lokalizacja poszczególnych podwórek:

-
ul. Wolnego/Elsnera (zrealizowane),
-
pl. Pokoju (zrealizowane),
-
ul. Palińskiego (zrealizowane),
-
ul. Warszawska,
-
ul. Ks. Popiełuszki,
-
ul. Strzelców Bytomskich,
- ul. 
Krzywoustego (zrealizowane),
-
ul. PCK (zrealizowane),
-
ul. Spacerowa. 

Każde z podwórek zostało zagospodarowane zgodnie z przygotowaną dokumentacją, opracowaną według potrzeb okolicznych mieszkańców. W ramach prac na podwórkach zostały wykonane: place zabaw z urządzeniami, małe boisko do koszykówki, ścieżki zdrowia, ściana aktywności twórczej, zmiana powierzchni, uporządkowanie zieleni i obsadzenie roślinnością, na niektórych odcinkach ustawienie ogrodzeń, uporządkowanie chodników, wyposażenie w elementy małej architektury.

Ttermin zakończenia realizacji rzeczowej projektu: lipiec 2015 r.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl. 

baner.jpg

 pl. Pokoju (1).jpgul. Palińskiego (1).jpgul. Wolnego-Elsnera (1).jpgul. Krzywoustego.jpgul. PCK.jpgNasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.