Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rewitalizacja zaniedbanych przestrzeni miejskich poprzez utworzenie Kolorowych Podwórek w Bytomiu

ul. Palińskiego (2).jpgDziałanie: 6.2 – Rewitalizacja obszarów zdegradowanych

Poddziałanie: 6.2.1 – Rewitalizacja – duże miasta

Umowa o dofinansowanie podpisana 4 sierpnia 2014 r. pomiędzy Zarządem Województwa Śląskiego pełniącym rolę Instytucji Zarządzającej RPO WSL a Miastem Bytom.

Poziom dofinansowania: 85 % kosztów kwalifikowalnych, w kwocie 1 417 242,35 zł

Wartość projektu: 1 860 125,65 zł 


Opis projektu:

Przedmiotem projektu jest rewitalizacja 9 zaniedbanych przestrzeni miejskich poprzez utworzenie ogólnodostępnych i bezpłatnych KOLOROWYCH PODWÓREK – bezpiecznych i atrakcyjnych placów zabaw i miejsc spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych w różnych częściach Bytomia, z czego 3 podwórka zrealizowano w 2009 r, pozostałe 6 podwórek zostanie zrealizowanych w latach 2014-2015.

Łączna powierzchnia zrewitalizowanych obszarów w wyniku realizacji projektu: 21 357,13 m2. Lokalizacja poszczególnych podwórek:

-
ul. Wolnego/Elsnera (zrealizowane),
-
pl. Pokoju (zrealizowane),
-
ul. Palińskiego (zrealizowane),
-
ul. Warszawska,
-
ul. Ks. Popiełuszki,
-
ul. Strzelców Bytomskich,
- ul. 
Krzywoustego (zrealizowane),
-
ul. PCK (zrealizowane),
-
ul. Spacerowa. 

Każde z podwórek zostało zagospodarowane zgodnie z przygotowaną dokumentacją, opracowaną według potrzeb okolicznych mieszkańców. W ramach prac na podwórkach zostały wykonane: place zabaw z urządzeniami, małe boisko do koszykówki, ścieżki zdrowia, ściana aktywności twórczej, zmiana powierzchni, uporządkowanie zieleni i obsadzenie roślinnością, na niektórych odcinkach ustawienie ogrodzeń, uporządkowanie chodników, wyposażenie w elementy małej architektury.

Ttermin zakończenia realizacji rzeczowej projektu: lipiec 2015 r.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl. 

baner.jpg

 pl. Pokoju (1).jpgul. Palińskiego (1).jpgul. Wolnego-Elsnera (1).jpgul. Krzywoustego.jpgul. PCK.jpgNasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.