Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 sierpinia 2018, Helena, Ilona, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rewitalizacja zaniedbanych przestrzeni miejskich poprzez utworzenie Kolorowych Podwórek w Bytomiu

ul. Palińskiego (2).jpgDziałanie: 6.2 – Rewitalizacja obszarów zdegradowanych

Poddziałanie: 6.2.1 – Rewitalizacja – duże miasta

Umowa o dofinansowanie podpisana 4 sierpnia 2014 r. pomiędzy Zarządem Województwa Śląskiego pełniącym rolę Instytucji Zarządzającej RPO WSL a Miastem Bytom.

Poziom dofinansowania: 85 % kosztów kwalifikowalnych, w kwocie 1 417 242,35 zł

Wartość projektu: 1 860 125,65 zł 


Opis projektu:

Przedmiotem projektu jest rewitalizacja 9 zaniedbanych przestrzeni miejskich poprzez utworzenie ogólnodostępnych i bezpłatnych KOLOROWYCH PODWÓREK – bezpiecznych i atrakcyjnych placów zabaw i miejsc spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych w różnych częściach Bytomia, z czego 3 podwórka zrealizowano w 2009 r, pozostałe 6 podwórek zostanie zrealizowanych w latach 2014-2015.

Łączna powierzchnia zrewitalizowanych obszarów w wyniku realizacji projektu: 21 357,13 m2. Lokalizacja poszczególnych podwórek:

-
ul. Wolnego/Elsnera (zrealizowane),
-
pl. Pokoju (zrealizowane),
-
ul. Palińskiego (zrealizowane),
-
ul. Warszawska,
-
ul. Ks. Popiełuszki,
-
ul. Strzelców Bytomskich,
- ul. 
Krzywoustego (zrealizowane),
-
ul. PCK (zrealizowane),
-
ul. Spacerowa. 

Każde z podwórek zostało zagospodarowane zgodnie z przygotowaną dokumentacją, opracowaną według potrzeb okolicznych mieszkańców. W ramach prac na podwórkach zostały wykonane: place zabaw z urządzeniami, małe boisko do koszykówki, ścieżki zdrowia, ściana aktywności twórczej, zmiana powierzchni, uporządkowanie zieleni i obsadzenie roślinnością, na niektórych odcinkach ustawienie ogrodzeń, uporządkowanie chodników, wyposażenie w elementy małej architektury.

Ttermin zakończenia realizacji rzeczowej projektu: lipiec 2015 r.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl. 

baner.jpg

 pl. Pokoju (1).jpgul. Palińskiego (1).jpgul. Wolnego-Elsnera (1).jpgul. Krzywoustego.jpgul. PCK.jpgNasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.