Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Rewitalizacja przez aktywizację

Rewitalizacja przez aktywizację Data publikacji: 5 kwietnia 2016Prawie 600 osób dotkniętych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym w mieście znajdzie pomoc, w nowo otwartej /4 kwietnia/ Bytomskiej Pracowni Aktywności Społecznej. Pierwsze zajęcia ruszają już 18 kwietnia br. Ich celem będzie m. in. pobudzenie aktywności zawodowej wśród osób najbardziej oddalonych od rynku pracy.

Kiedyś mieściła się tam przychodnia, a jeszcze wcześniej biblioteka i zakład aktywizacji dla osób niewidomych. Wyremontowany za 63 tys. zł. lokal przy ul. Powstańców Warszawskich 38/1 nadal będzie służył bytomianom, dzięki realizowanemu przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Fundację Inicjatywa unijnemu projektowi By-PAS.

Przypomnijmy, że celem By-PAS, który wpisuje się w rewitalizację społeczną Bytomia, jest w głównej mierze aktywizacja i poprawa zdolności do zatrudnienia osób dotkniętych wykluczeniem. Z pomocy skorzysta prawie 600 osób dotkniętych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym w mieście.

Ważnym elementem By- PAS jest wprowadzenie modelu pracy grupowej metodą działań środowiskowych, dlatego też w pomoc przy realizacji przedsięwzięcia włączyła się Fundacja Inicjatywa. Działająca w naszym mieście fundacja od kilku lat stara się aktywnie wspierać rozwój polityki społecznej szczególnie obszarach, w których jednostki miejskie mogą je realizować w partnerstwie.

W nowym, 122 metrowym lokalu, animatorzy Fundacji Inicjatywa będą pobudzać aktywność wśród osób najbardziej oddalonych od rynku pracy i jednocześnie wspierać w problemach rodzinnych, środowiskowych czy prawnych. W ramach projektu funkcjonować będzie jeszcze jedna siedziba, w której swoje działania skupi zespół projektowy MOPR przy ul. Piłsudskiego 67. W zależności od predyspozycji i zainteresowań uczestników dobierana będzie tematyka zajęć.

Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (RPO WSL 2014-2020).

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.