Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rewelacyjny występ bytomskich karateków

Rewelacyjny występ bytomskich karateków Data publikacji: 19 października 2016Przez dwa dni /14-15 października/ w Krakowie rywalizowali najlepsi karatecy w ramach kilku imprez rangi mistrzowskiej. Podczas zawodów rewelacyjnie spisali się karatecy MUKS Bytom, którzy zdobyli kilkanaście medali. Najlepiej zaprezentował się Michał Sowa, który stawał na podium wszystkich możliwych  zawodów.

W Krakowie rywalizowali karatecy z 5 kontynentów podczas zawodów w ramach Światowego Festiwalu Renesans Karate-do, Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016, XXIII Mistrzostw Europy Karate Fudokan, Turnieju Karate Koshiki Super Karatedo WGP oraz Pucharu Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym. W sumie aż 2 tysiące karateków z 38 państw zaprezentowało swoje umiejętności. Wśród zawodników kadry Polski nie zabrakło również reprezentantów klubu MUKS Bytom. Byli to startujący w Mistrzostwach Świata: młodzieżowiec Michał Sowa, junior Michał Kłosek i kadetka Julia Bittner oraz startujący w Mistrzostwach Europy Karate Fudokan: seniorzy Maria Sowa oraz Grzegorz Jęsiek i kadet Dawid Gryzik.

Na każdej imprezie nasi zawodnicy zdobyli medale, a rekordzistą jest Michał Sowa, który stawał na podium wszystkich możliwych zawodów. Mistrzami świata został Michał Sowa w kata indywidualnym młodzieżowców, a Michał Kłosek w fukugo juniorów. Wicemistrzami zostali Julia Bittner w fukugo kadetek i Michał Kłosek w kata juniorów. Z Mistrzostw Europy zawodnicy wrócili z 4 medalami - złoto zdobyli - Julia w kata drużynowym oraz kumite drużynowym, Dawid Gryzik w kata drużynowym, a brąz w kata drużynowym zdobył Michał Sowa. Michał Sowa w Super Karatedo World Grand Prix w konkurencji kumite stanął na najniższym stopniu podium. Na Pucharze Świata Dzieci medal wywalczył Wojtek Całka, który zajął 3. miejsce w kata młodzików ze stopniami 1-3 kyu.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Polski Związek Karate Tradycyjnego

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.