Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2017, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Rewelacyjny występ bytomskich karateków

Rewelacyjny występ bytomskich karateków Data publikacji: 19 października 2016

Przez dwa dni /14-15 października/ w Krakowie rywalizowali najlepsi karatecy w ramach kilku imprez rangi mistrzowskiej. Podczas zawodów rewelacyjnie spisali się karatecy MUKS Bytom, którzy zdobyli kilkanaście medali. Najlepiej zaprezentował się Michał Sowa, który stawał na podium wszystkich możliwych  zawodów.

W Krakowie rywalizowali karatecy z 5 kontynentów podczas zawodów w ramach Światowego Festiwalu Renesans Karate-do, Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016, XXIII Mistrzostw Europy Karate Fudokan, Turnieju Karate Koshiki Super Karatedo WGP oraz Pucharu Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym. W sumie aż 2 tysiące karateków z 38 państw zaprezentowało swoje umiejętności. Wśród zawodników kadry Polski nie zabrakło również reprezentantów klubu MUKS Bytom. Byli to startujący w Mistrzostwach Świata: młodzieżowiec Michał Sowa, junior Michał Kłosek i kadetka Julia Bittner oraz startujący w Mistrzostwach Europy Karate Fudokan: seniorzy Maria Sowa oraz Grzegorz Jęsiek i kadet Dawid Gryzik.

Na każdej imprezie nasi zawodnicy zdobyli medale, a rekordzistą jest Michał Sowa, który stawał na podium wszystkich możliwych zawodów. Mistrzami świata został Michał Sowa w kata indywidualnym młodzieżowców, a Michał Kłosek w fukugo juniorów. Wicemistrzami zostali Julia Bittner w fukugo kadetek i Michał Kłosek w kata juniorów. Z Mistrzostw Europy zawodnicy wrócili z 4 medalami - złoto zdobyli - Julia w kata drużynowym oraz kumite drużynowym, Dawid Gryzik w kata drużynowym, a brąz w kata drużynowym zdobył Michał Sowa. Michał Sowa w Super Karatedo World Grand Prix w konkurencji kumite stanął na najniższym stopniu podium. Na Pucharze Świata Dzieci medal wywalczył Wojtek Całka, który zajął 3. miejsce w kata młodzików ze stopniami 1-3 kyu.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Polski Związek Karate Tradycyjnego