Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 czerwca 2018, Bogna, Florentyna, Rafal

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rewelacyjny sezon bytomskiego hokeja!

Rewelacyjny sezon bytomskiego hokeja! Data publikacji: 3 kwietnia 2017Dwa złote i jeden brązowy medal! To dorobek naszych drużyn hokejowych, dla których sezon 2016/2017 był rewelacyjny. Zarówno żeński, jak i męskie zespoły udowodniły, że bytomski hokej stoi na najwyższym poziomie i muszą liczyć się z nami czołowe kluby w Polsce.

Kibice bytomskiego hokeja na brak emocji w tym sezonie narzekać nie mogli. Zarówno nasze hokeistki, jak i hokeiści /drużyna seniorów i amatorów/ rewelacyjnie radzili sobie w rozgrywkach ligowych. Hokeistki wręcz zdominowały Polską Ligę Hokeja Kobiet, zajmując po rundzie zasadniczej 1. miejsce. W play-off nasze dziewczyny gromiły rywalki, a w wielkim finale zwyciężyły w dwumeczu Stoczniowiec Gdańsk 14:2 /5:2 na wyjeździe i 9:0 u siebie/, zdobywając kolejny, w swoim dorobku, złoty medal mistrzostw Polski.

Nasi hokeiści sezon zakończyli 24 marca zdobyciem brązowego medalu Mistrzostw Polski. Przypomnijmy, rundę zasadniczą Polskiej Hokej Ligi, Poloniści zakończyli na 4. miejscu. W ćwierćfinale play-off bytomianie ograli Orlika Opole, jednak w półfinale musieli uznać wyższość GKS-u Tychy. W meczu o 3. miejsce niebiesko-czerwoni potwierdzili swoją formą, dwukrotnie pokonując /3:1 i 1:0/ Podhale Nowy Targ, dzięki czemu zdobyli, po szesnastu latach przerwy, brązowy medal mistrzostw Polski.

Warto również wspomnieć o rewelacyjnej postawie drużyny hokeistów amatorów, która występuje w Śląskiej Amatorskiej Lidze Hokeja. Nasz zespół sezon, podobnie jak hokeistki, zakończył zdobyciem złotego medalu. W walce o mistrzostwo Śląska Poloniści pokonali Sigmę Katowice, Wojowników Oświęcim oraz w finale – Unię Oświęcim.

Warto dodać, że nasza amatorska drużyna jest najbardziej utytułowanym zespołem w historii tych rozgrywek, mając na swoim koncie aż siedem medali, w tym cztery złote.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.