Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rewelacyjny sezon bytomskiego hokeja!

Rewelacyjny sezon bytomskiego hokeja! Data publikacji: 3 kwietnia 2017Dwa złote i jeden brązowy medal! To dorobek naszych drużyn hokejowych, dla których sezon 2016/2017 był rewelacyjny. Zarówno żeński, jak i męskie zespoły udowodniły, że bytomski hokej stoi na najwyższym poziomie i muszą liczyć się z nami czołowe kluby w Polsce.

Kibice bytomskiego hokeja na brak emocji w tym sezonie narzekać nie mogli. Zarówno nasze hokeistki, jak i hokeiści /drużyna seniorów i amatorów/ rewelacyjnie radzili sobie w rozgrywkach ligowych. Hokeistki wręcz zdominowały Polską Ligę Hokeja Kobiet, zajmując po rundzie zasadniczej 1. miejsce. W play-off nasze dziewczyny gromiły rywalki, a w wielkim finale zwyciężyły w dwumeczu Stoczniowiec Gdańsk 14:2 /5:2 na wyjeździe i 9:0 u siebie/, zdobywając kolejny, w swoim dorobku, złoty medal mistrzostw Polski.

Nasi hokeiści sezon zakończyli 24 marca zdobyciem brązowego medalu Mistrzostw Polski. Przypomnijmy, rundę zasadniczą Polskiej Hokej Ligi, Poloniści zakończyli na 4. miejscu. W ćwierćfinale play-off bytomianie ograli Orlika Opole, jednak w półfinale musieli uznać wyższość GKS-u Tychy. W meczu o 3. miejsce niebiesko-czerwoni potwierdzili swoją formą, dwukrotnie pokonując /3:1 i 1:0/ Podhale Nowy Targ, dzięki czemu zdobyli, po szesnastu latach przerwy, brązowy medal mistrzostw Polski.

Warto również wspomnieć o rewelacyjnej postawie drużyny hokeistów amatorów, która występuje w Śląskiej Amatorskiej Lidze Hokeja. Nasz zespół sezon, podobnie jak hokeistki, zakończył zdobyciem złotego medalu. W walce o mistrzostwo Śląska Poloniści pokonali Sigmę Katowice, Wojowników Oświęcim oraz w finale – Unię Oświęcim.

Warto dodać, że nasza amatorska drużyna jest najbardziej utytułowanym zespołem w historii tych rozgrywek, mając na swoim koncie aż siedem medali, w tym cztery złote.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.