Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 marca 2018, Lubomir, Benedykt, Mikolaj

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rewelacyjna gra bytomskich tenisistów

Rewelacyjna gra bytomskich tenisistów Data publikacji: 20 lutego 2017Tenisiści Polonii Bytom zdominowali rozgrywane wczoraj, 19 lutego w Bytomiu Mistrzostwa Śląska Seniorek i Seniorów. Wśród mężczyzn w singlu całe podium zajęte zostało przez naszych reprezentantów.

Rozgrywane w Hali na Skarpie Mistrzostwa Śląska były świetnym testem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w tenisie stołowym, które od 3 do 5 marca odbędą się w Częstochowie. Wczoraj jednak w Bytomiu Poloniści udowodnili, że nie mają sobie równych na Śląsku. W grze finałowej Robert Floras pokonał klubowego kolegę Pawła Chmiela 4:0, a Marcin Balcerzak, który przegrał w półfinale z późniejszym triumfatorem Robertem Florasem, zajął trzecią lokatę ex aequo z Janem Szymczykiem z BISTS Bielsko-Biała.

Gra deblowa mężczyzn również przyniosła nam zdobycze medalowe. Debel Floras/Chmiel w finale poradzili sobie z Błażejem Ciochem i Adrianem Eliaszem. Na trzecim stopniu podium znaleźli się Marek Kądziela i Jakub Masłowski, którzy odpadli w półfinale z późniejszymi zwycięzcami. Na najniższym stopniu podium w grze mieszanej stanęli Robert Floras w parze z Aleksandrą Paszek (MKS Skarbek Tarnowskie Góry) oraz Marcin Balcerzak w parze z Dominiką Banaś (MKS Skarbek Tarnowskie Góry).

W Częstochowie /3-5 marca/ wystąpi aż czterech zawodników Polonii Bytom. O medale powalczą Robert Floras, Paweł Chmiel, Marek Kądziela oraz Marcin Balcerzak. Liczymy oczywiście na dobry występ naszych tenisistów, którzy już potwierdzili, że są w świetnej formie.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Piotr Wróbel/3S Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.