Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 marca 2018, Lubomir, Benedykt, Mikolaj

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Remont lodowiska zakończony. Hokeiści wracają do swojej hali!

Remont lodowiska zakończony. Hokeiści wracają do swojej hali! Data publikacji: 2 stycznia 2015Dla bytomskich drużyn hokejowych oraz miłośników ślizgawek mamy świetną wiadomość. Zakończył się remont lodowiska przy ul. Pułaskiego. Nasi hokeiści wyjadą na lód już w sobotę, 3 stycznia, zaś ślizgawki dostępne będą dla bytomian od 10 stycznia.

Przypomnijmy, że decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego hala lodowiska ze względu na zły stan dachu została w lipcu wyłączona z użytku. Zarządzający lodowiskiem – Ośrodek Sportu i Rekreacji zlecił wówczas wykonanie niezbędnych ekspertyz i opinii. Na ich podstawie rozpatrywano dwa warianty: remont dachu lub przykrycie lodowiska pneumatyczną halą. To drugie rozwiązanie - bardziej funkcjonalne bowiem tzw. „balon” można w każdym momencie przenieść na inny obiekt sportowy - okazało się jednak zbyt drogie. To spowodowało, że podjęto decyzję o remoncie dachu lodowiska, który rozpoczął się 3 listopada.

Zakres prac remontowych obejmował: wzmocnienie konstrukcji dachu, zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji, wzmocnienie płatwi (belek łączących dźwigary w konstrukcji nośnej dachu) poprzez wprowadzenie dodatkowych lub nowych elementów, a także zapewnienie szczelności pokrycia dachu. Ponadto wykonano także tzw. suchą instalację hydrantową, zwiększającą bezpieczeństwo hali oraz odnowiono szatnie i pomieszczenia sanitarne. Całkowity koszt prac wyniósł prawie 1,3 mln złotych.

Remont hali lodowiska zakończył się pod koniec grudnia 2014 roku, jednak zarządzający tym obiektem – Ośrodek Sportu i Rekreacji czekał jeszcze na opinię Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który 30 grudnia wydał pozytywną decyzję, dopuszczającą obiekt do użytkowania. Dzięki temu już w najbliższą niedzielę, 4 stycznia we własnej hali będą mogli zagrać bytomscy hokeiści w ramach PHL. Z kolei już 10 stycznia uruchomione zostaną ślizgawki, co z pewnością ucieszy miłośników jazdy na łyżwach.

Remont dachu lodowiska przy ul. Pułaskiego był istotny dla bytomskich męskich i żeńskich drużyn hokejowych, aby mogły rozgrywać mecze u siebie. Brak własnego lodowiska oznaczał, że nasze zespoły hokejowe musiały korzystać z innych obiektów sportowych w sąsiednich miastach, co oczywiście miało wpływ na koszty utrzymania zarówno drużyn seniorskich, jak i młodzieżowych. Modernizacja pokrycia dachowego umożliwi także organizowanie innych imprez sportowych, zwłaszcza wiosną i latem, kiedy trwa przerwa w rozgrywkach hokeja na lodzie.

W niedzielę, 4 stycznia rywalem hokeistów Polonii Bytom będzie drużyna Orlika Opole, zaś 6 stycznia, także w Bytomiu nasi będą podejmować zespół Podhala Nowy Targ.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.