Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W piątek, 15 grudnia otwarcie lodowiska sezonowego na pl. Sobieskiego

Dla miłośników jazdy na łyżwach mamy dobrą wiadomość. W piątek, 15 grudnia otwarte zostanie lodowisko odkryte na pl. Jana III Sobieskiego, które co roku cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród młodych bytomian. Zapraszamy w piątkowe popołudnie od godz. 16.00 na sezonową ślizgawkę.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Remis w doliczonym czasie gry

Remis w doliczonym czasie gry Data publikacji: 22 października 2016

Kibice, którzy wczoraj /21 października/ dopingowali Polonistów w kolejnym meczu II ligi nie narzekali na brak emocji. Niebiesko-czerwoni zremisowali 2:2 z Kotwicą Kołobrzeg. Goście z Pomorza wyrównującą bramkę zdobyli dopiero w 92. minucie meczu.

Piłkarze z Kołobrzegu prowadzili już od 9. minuty spotkania po karnym, który wykorzystał Jakub Poznański. Podopieczni Andrzeja Orzeszka, piłkarze Polonii Bytom doprowadzili do remisu dopiero w 57. minucie po strzale Marcina Lachowskiego. Niecałe dwadzieścia minut później bytomianie, po golu Patryka Stefańskiego z rzutu wolnego, prowadzili już 2:1. Niestety korzystnego wyniku nie udało utrzymać się do końca. W doliczonym czasie gry zespół z Kołobrzegu doprowadził do remisu 2:2. Bramkę w 92. minucie zdobył Wiktor Witt.

Piątkowy remis w Bytomiu nie urządza żadnej z drużyn. Polonia Bytom zajmuje wciąż spadkowe 15. miejsce, mając na swoim koncie 13. punktów, zaś Kotwica Kołobrzeg jest o jedno oczko wyżej i ma 14. punktów.

Kolejny mecz Poloniści rozegrają na wyjeździe, 29 października o 14.00. Rywalem niebiesko-czerwonych będzie wicelider II ligi – Raków Częstochowa.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek