Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lipca 2018, Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

WYBIERAMY SENIORA ROKU 2017

Wybierana jest najciekawsza osobowość - przedstawiciel starszego pokolenia, który stanowi wzór do naśladowania dla innych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Rekord, który pomaga

Rekord, który pomaga Data publikacji: 5 lipca 2016Jak sam mówi, jego praca to także pasja, którą chce się dzielić i zrobić coś dobrego dla innych. Krzysztof Drabik, bytomianin, sporowiec – barman flair (widowiskowa sztuka barmańska) spotkał się dziś z dziennikarzami, by opowiedzieć o przygotowaniach do niezwykłej akcji.

Drabik, znany szerszej publiczności z widowiskowych występów w programie Mam Talent, organizuje akcję charytatywną, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom, które uległy wypadkom wodnym. Od 2 sierpnia, przez kolejnych 19 dni będzie przemierzał linię brzegową od Świnoujścia do Gdańska żonglując butelkami. W tym czasie pokona dystans 420 km.

Lato to czas, którzy kojarzy nam się z wypoczynkiem, beztroską. Tymczasem to właśnie teraz nad wodą rozgrywają się prawdziwe dramaty: utonięcia, połamane kręgosłupy. Poprzez tą akcję chcę zaapelować do wypoczywających nad Bałtykiem, by byli ostrożni i zwracali uwagę również na innych – mówi sportowiec, barman flair, założyciel Fundacji Dzieciom „Twój Rekord.

Podczas akcji zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy, w którą zaangażuje się około 25 harcerzy, którzy przemierzą całą trasę z Drabikiem. Zebrane pieniądze zostaną przekazane WOPR na zakup sprzętu do ratowania życia, szkolenia ratowników czy pomoc w rehabilitacji osobom, które uległy wypadkom.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza akcja, w którą angażuje się bytomianin. W naszym mieście ciepło wspominają go m.in. uczniowie gastronomika, z którymi spotkał się na swego rodzaju warsztatach motywujących oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45, gdzie kilkukrotnie włączył się w akcję Spełniamy Dziecięce Marzenia. Obok tych lokalnych przedsięwzięć, są też inne akcje na terenie całej Polski.

Więcej o przygotowaniach do bicia rekordu, można znaleźć na funpage’u Fundacja Dzieciom Twój Rekord Pomaga


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.