Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Sobota z pasją

Sobota z pasją Data publikacji: 8 kwietnia 2017Wystarczą chęci i trochę fantazji, by wyczarować samodzielnie świąteczne ozdoby czy nietuzinkową biżuterię. Do zabawy rękodziełem zaprosiło dziś /8 kwietnia/ Stowarzyszenie Aktywny Senior.

Była to dobra okazja, by poznać różnorodność technik rękodzielniczych, wymienić się nie tylko sposobami na zrobienie pięknej pisanki, ale też dowiedzieć się więcej o działalności i ofercie Stowarzyszenia Aktywny Senior. Zainteresowani tematyką mogli posłuchać o zaletach własnoręcznego tworzenia pięknych rzeczy. O walorach terapeutycznych i obdarowywaniu najbliższych wykonanymi przez siebie prezentami, mówiła przedstawicielka jednego z bytomskich sklepów oferujących  rękodzielnicze akcesoria.

Swoją kolekcję misternie wykonanych pisanek zaprezentowała m.in. Hildegarda Szymczyk, rudzianka, laureatka konkursów kroszonkarskich, która sztuki ozdabiania jaj uczyła się od swojej babci. Do zajmowana się rękodziełem potrzebna jest artystyczna żyłka, dokładność i przede wszystkim cierpliwość. Jeśli chodzi o mnie, zawsze sprawiało mi radość wymyślanie i tworzenie nowych wzorów. Gdy tylko znalazłam w pasmanterii ciekawy materiał, koronkę, zupełnie mnie to pochłaniało – mówiła Hildegarda Szymczyk.

29 kwietnia, gościem kolejnego spotkania z cyklu Sobota z pasją, będzie podróżniczka, Halina Pasiecka. Początek o 11.00.

Masz pasję i talent lub znasz kogoś, kto chciałby zaprezentować swoje zainteresowania, zgłoś się! Szukamy nie tylko osób uzdolnionych literacko czy plastycznie, ale wszystkich, którzy mają coś ciekawego do pokazania. Zainteresowani, którzy mają coś ciekawego do pokazania, np. niestandardowe kolekcje czy umiejętności, którymi mało kto może się pochwalić, mogą swoje zgłoszenia z krótkim opisem, nadsyłać mejlowo na: promo@um.bytom.pl lub dzwoniąc pod nr tel.: 32 386 36 69.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.