Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 maja 2018, Filip, Paulina, Marianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

OSI zmienia Bytom. Remont Beceku za ponad 7 mln zł

Prawie 7,8 mln zł będzie kosztował remont Bytomskiego Centrum Kultury (wartość projektu). Prace rozpoczęły się kilka dni temu, a ich efekty będzie można zobaczyć z początkiem 2019r. To kolejny budynek w mieście remontowany w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji ze środków unijnych.

Było biuro, będzie mieszkanie! Propozycja dla młodych

Dwa czterdziestometrowe lokale czekają na młodych bytomian! Kiedyś były biurami, ale TBS przekształci je w mieszkania. Bytom testuje pierwszy model dostępnego mieszkalnictwa w ramach projektu pilotażowego rewitalizacji. Chętni mogą zgłaszać się do 28 maja.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rejestracja urodzeń

Referat Urodzeń - Bożena Synecka (główny specjalista), Iwona Luks (inspektor)
I piętro, pokój 4
tel. (32)77 98 608, 77 98 612
e - mail: bsynecka@um.bytom.pl
                iluks@um.bytom.pl

 

Wymagane dokumenty:

Do sporządzenia aktu urodzenia na podstawie zgłoszeń szpitalnych konieczne jest:

  • Karta urodzenia wydana przez lekarza lub zakład służby zdrowia w Bytomiu - szpitale przekazują takie zaświadczenie bezpośrednio do urzędu.
  • Dowody osobiste rodziców dziecka;


Rejestracja urodzenia i 1 odpis aktu urodzenia są bezpłatne.


Termin załatwiania sprawy: od dokonania zgłoszenia urodzenia dziecka w tym samym dniu.

Tryb odwoławczy:
od decyzji odmownej przysługuje odwołanie do Wojewody Śląskiego w Katowicach za pośrednictwem kierownika usc w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji.

Podstawa prawna:
Ustawa o aktach stanu cywilnego, z dnia 28.11.2014 roku (tekst jedn. Dz.U. z 2014 roku, poz. 1741 z pózn. zm.).

Uwaga: Urząd Stanu Cywilnego w Bytomiu rejestruje wyłącznie urodzenia, które nastąpiły na terenie miasta Bytomia. Do dokonania rejestracji dziecka nie jest wymagane złożenie pisemnego wniosku.Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.