Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 listopada 2018, Elzbieta, Seweryn, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

Żurawie na Łużyckiej. Trwa budowa nowej strażnicy

Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej strażnicy oraz ceremonia podpisania aktu erekcyjnego przypieczętowały dziś /13 listopada/ realizację ogromnej i wyczekiwanej nie tylko przez bytomskich strażaków inwestycji przy ul. Łużyckiej.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rehabilitacja seniorów dzięki unijnej dotacji

Data publikacji: 9 lipca 2018Logo UE slaskie.jpg

130 osób powyżej 65. roku życia może skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji w nowo utworzonym Brackim Domu dla Seniorów. Turnusy dla podratowania zdrowia trwają od 1 do 3 miesięcy. Projekt skierowany jest do mieszkańców Bytomia i Piekar Śląskich.

Mogą w nim wziąć udział osoby, które mają problem z wykonywaniem codziennych czynności. Od poniedziałku do piątku, od 8.00 do 17.00, podopieczni korzystają z konsultacji specjalistów, m.in.: geriatry, ortopedy, neurologa, dietetyka czy psychologa. Biorą też udział w rehabilitacji i warsztatach terapii zajęciowej.  Uczestnictwo w projekcie gwarantuje wyżywienie (śniadanie, obiad) oraz transport na zajęcia.

Chętni, którzy chcą wziąć w nim udział, powinni wypełnić dokumenty dostępne w przychodni albo na stronie internetowej www.uniabracka.pl. Koniecznie trzeba będzie również spotkać się z lekarzem pierwszego kontaktu. Stan zdrowia zakwalifikowanych do projektu ocenia tak zwana skala Barthel (musi wynosić ona od 40 do 80 pkt).

Udział w projekcie i udzielane w nim świadczenia są nieodpłatne, dzięki dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Informacje udzielane są telefonicznie: 882 148 141 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:30) lub osobiście: Bracki Dom dla Seniorów, (budynek Przychodni Brackiej Bobrek), ul. Konstytucji 89.

Projekt potrwa do listopada 2019 r.

senior unia.jpg


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.