Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 lipca 2018, Andrzej, Wiktor, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rehabilitacja seniorów dzięki unijnej dotacji

Data publikacji: 9 lipca 2018Logo UE slaskie.jpg

130 osób powyżej 65. roku życia może skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji w nowo utworzonym Brackim Domu dla Seniorów. Turnusy dla podratowania zdrowia trwają od 1 do 3 miesięcy. Projekt skierowany jest do mieszkańców Bytomia i Piekar Śląskich.

Mogą w nim wziąć udział osoby, które mają problem z wykonywaniem codziennych czynności. Od poniedziałku do piątku, od 8.00 do 17.00, podopieczni korzystają z konsultacji specjalistów, m.in.: geriatry, ortopedy, neurologa, dietetyka czy psychologa. Biorą też udział w rehabilitacji i warsztatach terapii zajęciowej.  Uczestnictwo w projekcie gwarantuje wyżywienie (śniadanie, obiad) oraz transport na zajęcia.

Chętni, którzy chcą wziąć w nim udział, powinni wypełnić dokumenty dostępne w przychodni albo na stronie internetowej www.uniabracka.pl. Koniecznie trzeba będzie również spotkać się z lekarzem pierwszego kontaktu. Stan zdrowia zakwalifikowanych do projektu ocenia tak zwana skala Barthel (musi wynosić ona od 40 do 80 pkt).

Udział w projekcie i udzielane w nim świadczenia są nieodpłatne, dzięki dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Informacje udzielane są telefonicznie: 882 148 141 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:30) lub osobiście: Bracki Dom dla Seniorów, (budynek Przychodni Brackiej Bobrek), ul. Konstytucji 89.

Projekt potrwa do listopada 2019 r.

senior unia.jpg


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.