Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Regranting w praktyce - Pajacyk dofinansuje posiłki

Regranting w praktyce - Pajacyk dofinansuje posiłki Data publikacji: 26 czerwca 2017Trwa nabór wniosków na dofinansowanie posiłków w ramach programu Pajacykowa Sieć Pomocowa. Szkoły i organizacje pozarządowe prowadzące świetlice, mogą się starać o dofinansowanie żywienia na cały rok szkolny. Nabór wniosków potrwa do 15 lipca.

Pajacykowa Sieć Pomocowa działa na zasadzie regrantingu. Polska Akcja Humanitarna rekrutuje organizacje działające lokalnie z terenów najbardziej zagrożonych ubóstwem i przekazuje im środki na prowadzenie dożywiania dzieci. Organizacje same wybierają placówki (szkoły, świetlice) z którymi współpracują. To właśnie one najlepiej znają środowisko lokalne i wiedzą, do kogo skierować pomoc. Jak podkreślają twórcy programu: Zaangażowanie w poprawę warunków życia społeczności lokalnej to ogromny atut organizacji partnerskich. Są one na miejscu, mają możliwość szybkiego reagowania i dostosowania programu do aktualnych potrzeb.

Pomoc kierowana jest do dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym, a które z różnych przyczyn, nie są objęte opieką Ośrodków Pomocy Społecznej. Przy typowaniu podopiecznych do programu nie obowiązują sztywne kryteria, takie jak np. kryterium dochodowe stosowane przez ośrodki pomocy społecznej. Liczy się realna potrzeba. W ramach regrantingu organizacja może otrzymać na dofinansowanie posiłku w szkołach do 50 tys. zł. Liczba podopiecznych, o których finansowanie można się starać, nie jest określona. Można składać wnioski zarówno o finansowanie żywienia jednemu dziecku, jak i czterdziestu. Wszystko zależy od realnych potrzeb występujących w placówce w tym zakresie.

W minionym roku szkolnym Pajacyk sfinansował ponad 328 tys. posiłków dla prawie 2 tys. dzieci.

Aby wziąć udział w programie, należy wypełnić ankietę dostępną tutaj.
Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.