Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2018, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 w Bytomiu

Urząd Miejski w Bytomiu informuje, że rekrutacja do przedszkoli miejskich/oddziałów przedszkolnych w szkołach, organizacyjnie podległych przedszkolom rozpocznie się od 5 marca 2018 roku.

Reaktywacja bytomskiej delegatury Kuratorium Oświaty

Reaktywacja bytomskiej delegatury Kuratorium Oświaty Data publikacji: 15 lipca 2016Jestem przekonana, że nowa lokalizacja organu nadzoru pedagogicznego w naszym mieście wpłynie na podwyższenie poziomu kształcenia oraz jakościowe i ilościowe standardy w bytomskiej edukacji – mówiła Aneta Latacz podczas podpisana porozumienia intencyjnego w sprawie reaktywowania w Bytomiu Delegatury Kuratorium Oświaty.

Reaktywowana po niespełna czterech latach nowa delegatura będzie miała swoją siedzibę w Technikum nr 4 przy ul. Józefczaka 39. Porozumienie dotyczące użyczenia pomieszczeń podpisały dziś /15 lipca/ Aneta Latacz, wiceprezydent Bytomia oraz Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty.

Do zadań delegatury, o której utworzenie zabiegało bytomskie środowisko oświatowe, należeć będzie m.in. sprawowanie nadzoru pedagogicznego nad publicznymi i niepublicznymi szkołami i placówkami oraz placówkami doskonalenia nauczycieli, wydawanie decyzji administracyjnych w sprawach określonych w ustawie o systemie oświaty oraz wykonywanie zadań organu wyższego stopnia w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego.

Delegatura przy ul. Józefczaka rozpocznie działalność od nowego roku szkolnego.

Galeria zdjęć:Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.