Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
10 grudnia 2018, Julia, Judyta, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Reaktywacja bytomskiej delegatury Kuratorium Oświaty

Reaktywacja bytomskiej delegatury Kuratorium Oświaty Data publikacji: 15 lipca 2016Jestem przekonana, że nowa lokalizacja organu nadzoru pedagogicznego w naszym mieście wpłynie na podwyższenie poziomu kształcenia oraz jakościowe i ilościowe standardy w bytomskiej edukacji – mówiła Aneta Latacz podczas podpisana porozumienia intencyjnego w sprawie reaktywowania w Bytomiu Delegatury Kuratorium Oświaty.

Reaktywowana po niespełna czterech latach nowa delegatura będzie miała swoją siedzibę w Technikum nr 4 przy ul. Józefczaka 39. Porozumienie dotyczące użyczenia pomieszczeń podpisały dziś /15 lipca/ Aneta Latacz, wiceprezydent Bytomia oraz Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty.

Do zadań delegatury, o której utworzenie zabiegało bytomskie środowisko oświatowe, należeć będzie m.in. sprawowanie nadzoru pedagogicznego nad publicznymi i niepublicznymi szkołami i placówkami oraz placówkami doskonalenia nauczycieli, wydawanie decyzji administracyjnych w sprawach określonych w ustawie o systemie oświaty oraz wykonywanie zadań organu wyższego stopnia w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego.

Delegatura przy ul. Józefczaka rozpocznie działalność od nowego roku szkolnego.

Galeria zdjęć:Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.