Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Razem możemy więcej

Razem możemy więcej Data publikacji: 15 grudnia 2017Jak wygląda wolontariat w Czechach, Słowenii i Niemczech? Co nas łączy oraz czego możemy się od siebie uczyć? Na te pytania szukano odpowiedzi podczas realizowanego w naszym mieście projektu „Nie jesteś sam(...)”. Wczoraj /14grudnia/ oficjalnie podsumowano przedsięwzięcie oraz wręczono podziękowania jego uczestnikom.
 
Ten festiwal był dla nas bardzo ważny, bo po raz pierwszy zaprosiliśmy do współpracy  naszych zagranicznych partnerów oraz wybraliśmy Międzynarodowego Anioła Wolontariatu – mówiła Bożena Mientus, zastępca prezydenta Bytomia. Wierzę, że będziemy kontynuować tę inicjatywę i zacieśniać współpracę, tym bardziej, że wrażenia naszych gości po wizycie w Bytomiu są bardzo pozytywne.

Przypomnijmy, że projekt Nie jesteś sam: solidarność jako sposób na europejskie wartości – festiwal wolontariatu w Bytomiu, zainaugurowało wręczenie statuetek Bytomskiego i Międzynarodowego Anioła Wolontariatu. Trafiły one do Anny Kowolik, szefowej  Stowarzyszenia Liga Kobiet Nieobojętnych  oraz do Prostovoljno Gasilsko Društvo ze słoweńskiego Ormož, czyli odpowiednika polskiej Ochotniczy Straży Pożarnej. 

Kolejne dni upłynęły uczestnikom projektu pod znakiem warsztatów, których tematyka związana była m.in. z organizowaniem różnych form działalności obywatelskiej czy promocją wolontariatu i organizacji non profit w mediach. Podczas spotkań zorganizowanych m.in. w Biurze Organizacji Pozarządowych czy Domu Nadziei, uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami z pracy wolontaryjnej.

W ramach wizyty studyjnej zaprezentowano lokalne inicjatywy wolontarystyczne oraz działania na rzecz zapobiegania wykluczeniu społecznemu. Zajęcia praktyczne przedstawiające efekty działania na rzecz lokalnych społeczności zorganizowano  m.in. w DPS Kombatant czy w Zakładzie Aktywności i Zawodowej. Ciekawe okazały się też zajęcia ze streetworkerami z Grupy Pedagogów Ulicy UNO.

Zależało nam, by bytomskie środowiska NGO nawiązały bliższy kontakt z przedstawicielami miast partnerskich. Z przeprowadzonych w ramach projektu ankiet, płyną informacje nie tylko o potrzebie  organizowania takich akcji, ale też o bardzo pozytywnym odbiorze samego przedsięwzięcia, który niemal dla wszystkich uczestników był ciekawy i motywujący do dalszej pracy w trzecim sektorze. To dla nas ogromna satysfakcja, dlatego też serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom
– mówiła Magdalena Bosek, kierowniczka Biura Rozwoju i Współpracy Zagranicznej UM.

W projekcie wzięli  udział m.in. bytomscy harcerze, skauci drużyn harcerskich ze Vsetina, stowarzyszenie Netzwerk Burgerengagement fur den Kreis Recklinghausen, Onko Duha ze Vsetina, Rdeci Kriz Slovenije, terapeuci, pracownicy Centrum Pomocy Rodzinie ze Vsetina, przedstawiciele Kościoła Ewangelickiego, diakonia we Vsetinie, Grupa Pedagogów Ulicy przy Centrum Ewangelizacji kościoła Augsbursko-Ewangelickiego nauczyciele, studenci, uczniowie szkół średnich i podstawowych.

Projekt Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu w Bytomiu był realizowany w ramach unijnego programu Europa dla Obywateli, Partnerstwo Miast.

Zobacz film

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: B.Michel

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.