Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2018, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Ratownicy z Bytomia będą bronić mistrzowskiego tytułu

Ratownicy z Bytomia będą bronić mistrzowskiego tytułu Data publikacji: 10 sierpnia 2016Ratownicy ze Stacji Ratownictwa Górniczego kopalni Bobrek-Piekary będą bronić tytułu mistrzowskiego podczas Międzynarodowych Zawodów Zastępów Ratowniczych, które odbędą się w kanadyjskim Sudbury. W mistrzostwach biorą udział zespoły ratownicze z całego świata, wśród których prym wiodą Polacy

Jest ich dziesięciu. Wiedzą, jak ugasić pożar pod ziemią i wyciągnąć górników z miejsca, gdzie zawalił się kawałek ściany, a także jak udzielić pomocy przedmedycznej. Ratownicy kopalni Bobrek - Piekary na zaplanowanych między 19 a 26 sierpnia mistrzostwach będą mogli sprawdzić ponownie swoje umiejętności w rywalizacji z zespołami ratowniczymi z całego świata.

W kolejnej edycji zawodów nasi ratownicy wystartują w pięciu konkurencjach: symulowanej akcji ratowniczej, gaszeniu pożaru, pomocy przedmedycznej, teście wiedzy oraz rywalizacji mechaników aparatów oddechowych BG4. W każdej z tych konkurencji w poprzednich mistrzostwach byliśmy na podium, a w akcji ratowniczej, która jest najbardziej prestiżową, zajęliśmy pierwsze miejsce – mówi Grzegorz Kaleja, kapitan drużyny ratowników z kopalni Bobrek – Piekary, należącej do Węglokoksu Kraj. Nie moglibyśmy tego osiągnąć, gdyby nie ciągłe ćwiczenia. To one są gwarancją sukcesu, nie tylko na zawodach, ale też w naszej codziennej pracy – dodaje Kaleja.

Mistrzostwa odbywają się co dwa lata. W 2014 roku zawody zorganizowano w Bytomiu, gdzie tytuł mistrzowski zdobyli nasi ratownicy. W sumie Polacy już trzykrotnie stawali w nich na najwyższym podium. Liczymy na kolejny złoty medal.

Wyjazdowi ratowników do Kanady patronuje gmina Bytom.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.