Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Raport z wnętrza Ziemi - spotkanie z podróżnikiem Grzegorzem Gawlikiem

Raport z wnętrza Ziemi - spotkanie z podróżnikiem Grzegorzem Gawlikiem Data publikacji: 5 marca 2017Od kilkunastu lat ciągle w podróży. Odwiedził sześć kontynentów celem poznania oraz zdobycia najbardziej tajemniczych, pociągających i jednocześnie śmiertelnie niebezpiecznych gór świata. Grzegorz Gawlik – podróżnik i odkrywca, autor unikatowego projektu „100 wulkanów”, 12 marca będzie gościł w Muzeum Górnośląskim.

„Raport z wnętrza Ziemi” to opowieść o pasji, odkrywaniu i dokumentowaniu natury. Prezentowane podczas spotkania zdjęcia ukażą miejsca, których poza Grzegorzem Gawlikiem na własne oczy nie widział prawdopodobnie nikt inny. Podróżnik opowie między innymi: o odkrytych przez niego najwyżej położonych jeziorach świata, jedynym na świecie wulkanie „plującym” białą lawą oraz o najbardziej aktywnych wulkanach. W celu pokazania różnorodności przedsięwzięć podróżniczych pojawią się góry niewulkaniczne i inne obrazy dzikiej przyrody, ale kwintesencją będzie relacja naocznego świadka i znawcy tematu.

Prezentację wzbogacą materiał filmowy oraz eksponaty zebrane podczas wypraw, w tym fragmenty lawy i minerały.

Zapraszamy do Muzeum Górnośląskiego w niedzielę, 12 marca o 12.30. Wstęp wolny!

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Aconcagua z 4300 m, fot. Grzegorz Gawlik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.