Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Raport końcowy NGO's International Festiwal in Bytom

Raport końcowy NGO's International Festiwal in Bytom Data publikacji: 28 października 2016Prawie półtora tysiąca osób wzięło udział w I Międzynarodowym Festiwalu Organizacji Pozarządowych, który odbył się we wrześniu. Miasto przedłożyło Komisji Europejskiej raport końcowy.

Przypomnijmy, na festiwal przyjechali do Bytomia przedstawiciele trzeciego sektora m.in. z Niemiec, Czech, Ukrainy, Słowenii czy Stanów Zjednoczonych. Rozmawiano m.in. o roli organizacji pozarządowych w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego czy sposobach  samorządów na inicjowanie aktywności seniorów.

Zagraniczni goście zaprezentowali w Bytomiu swoją działalność, zobaczyli też, jak dzięki organizacjom pozarządowym zmienia się nasze miasto. Odwiedzili m.in. schron przeciwlotniczy w Miechowicach, wyremontowany dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia Pro-Fortalicjum. Zobaczyli też Bytomską Pracownię Aktywności Społecznej, prowadzoną przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Fundację Inicjatywa, a także Dom Nadziei (prowadzony przez fundację o tej samej nazwie) w Bobrku.

Imprezę dofinansowała Komisja  Europejska w ramach unijnego  programu Europa dla Obywateli w zakresie  Partnerstwa  Miast.

Zobacz raport końcowy

Poniżej reportaż o festiwalu, zrealizowany przez Telewizję Katowice


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Katarzyna Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.