Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Raport końcowy NGO's International Festiwal in Bytom

Raport końcowy NGO's International Festiwal in Bytom Data publikacji: 28 października 2016Prawie półtora tysiąca osób wzięło udział w I Międzynarodowym Festiwalu Organizacji Pozarządowych, który odbył się we wrześniu. Miasto przedłożyło Komisji Europejskiej raport końcowy.

Przypomnijmy, na festiwal przyjechali do Bytomia przedstawiciele trzeciego sektora m.in. z Niemiec, Czech, Ukrainy, Słowenii czy Stanów Zjednoczonych. Rozmawiano m.in. o roli organizacji pozarządowych w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego czy sposobach  samorządów na inicjowanie aktywności seniorów.

Zagraniczni goście zaprezentowali w Bytomiu swoją działalność, zobaczyli też, jak dzięki organizacjom pozarządowym zmienia się nasze miasto. Odwiedzili m.in. schron przeciwlotniczy w Miechowicach, wyremontowany dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia Pro-Fortalicjum. Zobaczyli też Bytomską Pracownię Aktywności Społecznej, prowadzoną przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Fundację Inicjatywa, a także Dom Nadziei (prowadzony przez fundację o tej samej nazwie) w Bobrku.

Imprezę dofinansowała Komisja  Europejska w ramach unijnego  programu Europa dla Obywateli w zakresie  Partnerstwa  Miast.

Zobacz raport końcowy

Poniżej reportaż o festiwalu, zrealizowany przez Telewizję Katowice


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Katarzyna Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.