Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rajdowa Barbórka

Rajdowa Barbórka Data publikacji: 27 listopada 201760 rajdowych załóg walczyło wczoraj, 26 listopada o najlepszy czas na torze przy stadionie miejskim w Szombierkach. To ostatnia runda pucharu Szombierki Rally Cup 2017, która wyłoniła tegorocznego zwycięzcę. Impreza odbyła się pod nazwą ”Bytomska Barbórka”, co było ukłonem rajdowego środowiska w stronę górników.

W zawodach załogi startowały podzielone na klasy w zależności od pojemności i mocy silnika. Zawodnicy podzieleni byli dodatkowo na przednio i tylno napędowe. Kibice podziwiali między innymi takie wozy jak:  Subaru, Honda, Citroen, Fiat, Peugeot, Renault czy Suzuki. Dużą sympatią obdarzona była klasa „Markowa”, gdzie zobaczyliśmy rajdowe Fiaty 126p oraz klasa „RWD”, w której startują samochody marki BMW.  

Impreza na stałe wpisała się do kalendarza sportowego naszego miasta. Jak pokazuje frekwencja, bytomskie zawody liczą się w rajdowym środowisku i są ważnym punktem w terminarzu każdego rajdowca.

Organizatorem rajdu było T. S. Szombierki Bytom.

Zobacz wyniki
 

Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.